Spekulanci z rynków rolnych

Backlight: the Food Speculator, Holandia 2012

Twórcy dokumentu postanowili przeprowadzić specyficzny eksperyment, aby przekonać się, czy rzeczywiście ceny żywności windowane są przez przebiegłych spekulantów.

  • Czas trwania: 55 minut, Gatunek: Film dokumentalny
  • Reżyseria: Kees Brouwer

Spekulanci z rynków rolnych w telewizji

ZwińRozwiń

Twórcy

  • Kees Brouwer Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Twórcy dokumentu postanowili przeprowadzić specyficzny eksperyment, aby przekonać się, czy rzeczywiście ceny żywności windowane są przez przebiegłych spekulantów. Reżyser Kees Brouwe, przyjmując rolę jednego z nich, zdecydował się poznać szczegóły procederu, który pozwala nielicznym bogacić się kosztem milionów.

To nie przypadek, że pierwsi protestujący w trakcie zamieszek w Tunezji okładali policjantów... bagietkami. Podwyżki cen żywności są jedną z głównych przyczyn społecznych niepokojów na całym świecie. Przyczyny podwyżek leżą zaś często w celowej działalności międzynarodowych spekulantów. „Spekulacja sama w sobie jest niemoralna, ale spekulacja produktami rolnymi to już przestępstwo” - przekonuje rzecznik tunezyjskiego rządu. Kim są spekulanci manipulujący cenami żywności? Można na nich spojrzeć jak na rzutkich biznesmenów, wykorzystujących okazję do zarobku lub jak na bezwzględnych graczy, brutalnie ingerujących w życie ubogich ludzi tego świata. Twórcy dokumentu postanowili przeprowadzić specyficzny eksperyment, aby przekonać się czy rzeczywiście ceny żywności windowane są przez przebiegłych spekulantów. Przyjmując rolę jednego z nich, reżyser Kees Brouwer zdecydował się poznać szczegóły procederu, który pozwala nielicznym bogacić się kosztem milionów.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×