Śpiochy na Sumatrze

Sleeping in the Nature, Francja 2016

Dokument o śnie w świecie zwierząt. Opowieść zaczyna się w sercu Indonezji, w lasach deszczowych Sumatry. Żyje tutaj wiele tysięcy gatunków zwierząt, które mają różne rytmy snu i czuwania.

  • Czas trwania: 52 minut, Gatunek: Film dokumentalny
  • Reżyseria: Pascal Cardeilhac

Śpiochy na Sumatrze w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Twórcy

  • Pascal Cardeilhac Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Sen jest zwierzętom niezbędny do życia tak samo jak pobieranie pokarmu. Dokument przedstawia, w jaki sposób śpią dzikie zwierzęta. Autorzy zaprezentują kilka fascynujących, często zaskakujących zachowań z życia różnych gatunków. Opowieść zaczyna się w sercu Indonezji, w lasach deszczowych Sumatry. Żyje tutaj wiele tysięcy gatunków zwierząt, które mają różne rytmy snu i czuwania.

Film dokumentalny o tym, jak zwierzęta śpią. Potrzeba snu to siła, z którą jeszcze nikt nie wygrał, ani człowiek, ani zwierzę. Sen jest jej niezbędny do życia tak samo jak picie i pożywienie. Jak to wygląda w królestwie zwierząt? W jaki sposób śpią dzikie zwierzęta? Czy coś im się śni? Poznamy kilka fascynujących, nieoczekiwanych i zaskakujących zachowań dotyczących wielu gatunków, których ścieżki krzyżują się w dążeniu do tego świętego momentu dnia czy nocy, kiedy się śpi. Podróż zaczynamy w sercu Indonezji, w lasach deszczowych Sumatry. Na obszarze dwóch i pół miliona hektarów żyje tam wiele tysięcy gatunków zwierząt. Ukryte wśród drzew i pod nimi tworzą skomplikowany ekosystem. Niezwykłe historie o śpiochach. Niektóre miejsca na świecie, jak właśnie las deszczowy na Sumatrze, przypominają miejską metropolię, tam jedni idą spać, podczas gdy inni wychodzą na polowanie, a wszyscy mieszkańcy żyją według określonego rytmu. Słonie śpią na stojąco; ptaki relaksują się opierając szyje; na morzu papugoryby otaczają się bańką ochronną, w której drzemią, a rekin nie śpi prawie wcale. Te fascynujące zachowania pokazują, jak wygląda sen w królestwie zwierząt. Dla zwierząt znalezienie miejsca do snu to codzienne wyzwanie. Nieważne, jak długo trwa: sekundę czy godziny, jest niezbędny do życia. Dlatego będą robić wszystko, by zaspokoić tę kluczową potrzebę. Sen - nasz nieodłączny towarzysz, a równocześnie zagadka, której nie potrafimy rozwiązać.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×