Spisane z natury

Polska 2007

Dokument jest zapisem liczenia przez leśników i ekspertów nauk przyrodniczych siedlisk i gatunków występujących na terenach Lasów Państwowych. Twórcy pokazali różnorodność polskiej przyrody.

  • Czas trwania: 50 minut, Gatunek: Film dokumentalny

Spisane z natury w telewizji

ZwińRozwiń

Twórcy

  • Tomasz Zygmont Autor

Opis programu

ZwińRozwiń

Dokument jest zapisem liczenia przez leśników i ekspertów nauk przyrodniczych siedlisk i gatunków występujących na terenach Lasów Państwowych. Liczenie odbywało się od wiosny do jesieni 2006 roku. Miało na celu poznanie stanu lasów polskich. Twórcy pokazali piękno i różnorodność polskiej przyrody. Podglądanie tokujących cietrzewi i uczestnictwo w nocnym wabieniu motyli to tylko niektóre z atrakcji przyrodniczych filmu.

Jest koniec maja. Samice żółwia błotnego powinny już wychodzić na lęgowiska. W słoneczne dni żółwie chętnie wygrzewają się na słońcu. Takie plażowanie może trwać nawet kilka godzin. Żółw błotny jest jedynym spośród 19 gatunków gadów żyjących na terenie Polski, który został wpisany do sieci Natura 2000 - Europejskiej Sieci Ekologicznej. To spis rzadkich gatunków roślin i zwierząt oraz siedlisk przyrodniczych Unii Europejskiej, które zostały objęte szczególną ochroną. Dokument "Spisane z natury" jest zapisem liczenia przez leśników i ekspertów nauk przyrodniczych siedlisk i gatunków naturowych występujących na terenach Lasów Państwowych. Liczenie odbywało się od wiosny do jesieni 2006 roku i miało za zadanie poznanie stanu przyrodniczego naszych lasów. Twórcy oprócz metody pracy naukowców pokazali piękno i różnorodność polskiej przyrody. Podglądanie tokujących cietrzewi, poznanie z "wypluwki" menu puchacza czy uczestnictwo w nocnym wabieniu motyli, to tylko niektóre z przyrodniczych atrakcji filmu.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×