Spotkanie na szczycie Kilimandżaro

Summit on the Summit: Kilimanjaro, USA 2010

Ludzie kultury, ekolodzy i naukowcy docierają na szczyt Kilimandżaro, aby dyskutować, w jaki sposób dostarczyć wodę pitną mieszkańcom Afryki, którzy nie mają dostępu do studni.

  • Czas trwania: 70 minut, Gatunek: Film dokumentalny
  • Reżyseria: Michael Bonfiglio

Spotkanie na szczycie Kilimandżaro w telewizji

ZwińRozwiń

Twórcy

  • Michael Bonfiglio Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

"Spotkanie na szczycie” to inicjatywa, której celem jest rozwiązanie globalnego kryzysu, którym jest brak dostępu do wody pitnej oraz jej oczyszczanie. Włączyły się do niej gwiazdy filmu i muzyki m.in. Justin Timbarlake, Jessica Biel, Emile Hirsch, Isabel Lukas, raper Lupe Fiasco i piosenkarz Santigold. Razem z organizacją Children’s Safe Drinking Water ochotnicy dostarczają afrykańskim wioskom saszetki oczyszczające wodę.

Grupa wpływowych osób i ekspertów zaangażowanych w pokonanie kryzysu w dostarczaniu wody pitnej na całym świecie wspina się na szczyt Kilimandżaro, by dyskutować nad rozmiarami problemu, szukać rozwiązań i wprowadzać je w życie, by ratować ludzkie życia. Ze szczytu Kilimandżaro, najwyższej góry w Afryce, rozlega się nieskończony, przepiękny widok. Aby wejść tam, każdy z uczestników musiał zmagać się z deszczem, gradem, śniegiem, porywistym wiatrem i zmieniającym się ciśnieniem atmosferycznym powodującym bóle głowy, nudności i zmęczenie. Dotarłszy na szczyt, ludzie kultury, ekolodzy i naukowcy debatują, jak pomóc innym i dostarczyć wodę pitną milionowi osób w Afryce, które mają utrudniony lub nie mają w ogóle dostępu do studni. Razem z organizacją Children’s Safe Drinking Water już dostarczają okolicznym wioskom saszetki oczyszczające wodę.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×