Recenzja filmu

"Córka generała". Mroczny thriller dla ludzi o mocnych nerwach

2015-06-29 09:18

ocenia film na: 6/10

W bazie wojskowej zostaje zgwałcona i zamordowana córka dowodzącego bazą generała. Dochodzenie prowadzi inspektor wojskowy, któremu asystuje pani psycholog. Na znalezienie zabójcy mają tylko 36 godzin – potem sprawę przejmie FBI, co może narazić na szwank reputację jednostki oraz samego generała, który wkrótce ma odjeść na emeryturę i poświęcić się karierze politycznej...

„Córka generała” to solidnie zrobiony mroczny thriller dla ludzi o mocnych nerwach. Nie ma tu szaleńczych pościgów, jednak czuć narastające napięcie. To zasługa dobrego scenariusza, napisanego na podstawie powieści Nelsona DeMille’a przez Williama Goldmana, dwukrotnego zdobywcę Oscara. Reżyser Simon West wcześniej nakręcił „Con Air – lot skazańców”, a później „Larę Croft: Tomb Rider”.

Rolę inspektora wojskowego w „Córce generała” gra John Travolta. Teraz nie jest już wymoczkowatym gogusiem kręcącym się na parkiecie, ale filmowym zawodowcem. Nadal nie można po nim oczekiwać aktorstwa o psychologicznej głębi, ale w kinie rozrywkowym sprawdza się znakomicie.

Ocena społeczności: 6.3 Głosów: 61

Sprawa honoru. Córka generała w telewizji

ZwińRozwiń

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×