Stonehenge - historia na nowo

Stonehenge Empire, Wielka Brytania 2014

Nowe dowody, rekonstrukcje, skomplikowana technika - wszystko to zostało użyte, by odkryć zaginioną cywilizację. Twórcy mieli dostęp do zbiorów i badań archeologicznych, jakie zebrano w Stonehenge.

  • Czas trwania: 59 minut, Gatunek: Film dokumentalny
  • Reżyseria: Jeremy Turner

Stonehenge - historia na nowo w telewizji

ZwińRozwiń
  • Premiera

    Sobota 10.02.2018 12:00

    FOKUS TV

Twórcy

  • Jeremy Turner Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Stonehenge to jedna z najbardziej charakterystycznych budowli na świecie. Mimo wielu badań, nigdy nie znaleziono odpowiedzi, dlaczego została wybudowana w południowej Anglii, 13 km od Salisbury w hrabstwie Wiltshire. W 2010 roku międzynarodowy zespół archeologów rozpoczął badania, by dowiedzieć się, jak udało się postawić tak ogromną megalityczną budowlę, jaki był tego cel i kim byli ludzie, którzy zbudowali Stonehenge. mające na celu rozwiązanie tych zagadek. Naukowcy wykorzystali nowoczesne technologie i zrobili wnikliwą analizę miejsca.

Zrealizowana z rozmachem telewizyjna produkcja o historii i znaczeniu słynnej megalitycznej budowli wznoszącej się w południowo-zachodniej Anglii. Twórcy dwuczęściowego dokumentu sięgnęli po przełomowe wyniki badań archeologicznych, najnowocześniejszą technikę komputerową oraz fabularyzowane rekonstrukcje. Dzięki temu ukazują Stonehenge tak, jak mogło ono wyglądać tysiące lat temu, w czasach swojej świetności, a także przedstawiają potęgę i możliwości jego budowniczych. Twórcy programu prezentują odkrycia międzynarodowej ekipy, która od 2010 roku rozpoczęli badania nad tą imponującą konstrukcją. W skład tej grupy weszli naukowcy z University of Birmingham oraz wiedeńskiego instytutu.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×