Stuligrosza szkoła przetrwania

Stuligrosza szkoła przetrwania, Polska 2008

Portret Stefana Stuligrosza. Słynny dyrygent od kilkudziesięciu lat niezmiennie trwa przy swojej pasji. Jego zdaniem śpiewanie w chórze to przygotowanie młodego człowieka do życia w służbie innym.

 • Czas trwania: 39 minut, Gatunek: Film dokumentalny

Stuligrosza szkoła przetrwania w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Twórcy

 • Monika Górska Scenariusz
 • Monika Górska Autor

Opis programu

ZwińRozwiń

Filmowy portret słynnego dyrygenta, Stefana Stuligrosza. Bohater od kilkudziesięciu lat niezmiennie trwa przy swojej pasji. Jego zdaniem śpiewanie w chórze to przygotowanie młodego człowieka do twardego życia w służbie innym. Gdy zaczynał po wojnie, był dla chórzystów kolegą, potem coraz bardziej stawał się ich ojcem, teraz jest dziadkiem.

Filmowy portret słynnego dyrygenta, Stefana Stuligrosza. Bohater dokumentu jest ikoną polskiej chóralistyki i ikoną Poznania. Od kilkudziesięciu lat niezmiennie trwa przy swojej pasji. Zdaniem profesora Stuligrosza śpiewanie w chórze to przygotowanie młodego człowieka twardego, "męskiego" życia w służbie innym. Kiedy zaczynał po wojnie był dla swoich chórzystów kolegą, potem coraz bardziej stawał się ich ojcem, a teraz jest dziadkiem. I choć profesor - jak sam mówi - ma tylko 12 lat, to znaczy 12 lat do 100, niechętnie oddaje swoją batutę kolejnym następcom.

Komentarze

Skomentuj
 • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

  Ocena społeczności: - Głosów: 0

  Hity dnia

  Wszystkie hity »

  Logowanie

  Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

  ×