Sugar Man

Searching For Sugar Man, Wielka Brytania/Francja 2012

Historia Sixto Rodrigueza - któremu w latach sześćdziesiątych XX wieku wróżono karierę muzyczną na miarę Boba Dylana. Po niepowodzeniu pierwszej płyty w USA niespodziewanie stał się gwiazdą w RPA.

 • Czas trwania: 83 minut, Gatunek: Film dokumentalny
 • Reżyseria: Malik Bandjelloul

10

Ocena redakcji

Jeden z najpiękniejszych i najbardziej optymistycznych filmów dokumentalnych, jakie w życiu widziałam. Wzruszający. Gorąco polecam!

Sugar Man w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Twórcy

 • Malik Bendjelloul Autor
 • Malik Bandjelloul Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Sixto Rodriguez był piosenkarzem, któremu pod koniec lat sześćdziesiątych XX wieku wróżono niesamowitą karierę. Miał być drugim Bobem Dylanem. Nagrał płytę z dwoma uznanymi producentami, którzy dostrzegli go w jednym z barów w Detroit. Niestety, album okazał się porażką. Wkrótce potem piosenkarz zniknął bez śladu. Kilka lat później jego pirackie płyty zaczęły zdobywać Republikę Południowej Afryki. W ciągu dwóch dekad artysta stał się tam wielką gwiazdą...

Ten film daje widzom wiarę, że prawdziwy talent zostanie odkryty, ciężka praca przyniesie owoce, a dobrzy ludzie zwyciężą. The Los Angeles Times Niewiarygodna, a jednocześnie prawdziwa opowieść o zapomnianym piosenkarzu, któremu wróżono karierę na miarę Boba Dylana, a który przepadł bez wieści na początku lat 70. Historia wielkiej determinacji dwóch fanów muzyka, którzy postanowili odkryć okoliczności jego życia i tajemniczej śmierci. Trzy dekady poszukiwań, pozwoliły im poznać prawdę o wspaniałym człowieku. A teraz dzięki nim świat poznał tę fascynującą i pełną optymizmu historię, która przekracza najśmielsze fantazje. Za ten dokument jego reżyser Malik Bandjelloul otrzymał w 2013 r. nagrodę Oscara. (SEARCHING FOR SUGAR MAN) Film dokumentalny, 86 min, Szwecja/Wielka Brytania, 2012 Scenariusz i reżyseria: Malik Bendjelloul Muzyka: Rodriguez Montaż: Malik Bendjelloul Zdjęcia: Skagerström W filmie pojawiają się: Sixto Rodriguez, Stephen Sugar Segerman, Dennis Coffey, Mike Theodore, Dan Dimaggio, Ilse Assmann, Regan Rodriguez, Sandra Rodriguez - Kennedy, Berry Gordon Jr. , Steve M. Harris, Jerome Ferrretti, Steve Rowland

Recenzje

 • Warto zobaczyć ten film, by przekonać się że są na świecie idealiści, którzy nie wymarli i że nie wszystko jest jeszcze na sprzedaż.

  9/10

 • Jeden z najpiękniejszych i najbardziej optymistycznych filmów dokumentalnych, jakie w życiu widziałam. Wzruszający. Gorąco polecam!

  10/10

Komentarze

Skomentuj
 • Minimalo (gość)

  Poruszające. Dowód na to, że można być człowiekiem i nie rozmienić się na drobne.

  30.12.2015 21:49
 • Adi63 (gość)

  Bardzo lubię Rodrigueza, często go słucham. Dużo częściej niż pajaca Dylana

  29.12.2015 23:49
 • gaa

  Fantastyczna historia o bardzo skromnym człowieku. Muzyka piękna - poezja.

  05.02.2015 23:15

Dodaj komentarz

  Ocena społeczności: 10.0 Głosów: 3

  Hity dnia

  Wszystkie hity »

  Logowanie

  Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

  ×