Sunset Limited

The Sunset Limited, USA 2011

Głęboko religijny były oszust ratuje przed śmiercią profesora, który próbował popełnić samobójstwo. To zdarzenie zbliża ich do siebie. Mimo że mężczyzn więcej dzieli, niż łączy, zaczynają rozmowę.

 • Czas trwania: 90 minut, Gatunek: Dramat obyczajowy
 • Reżyseria: Tommy Lee Jones

Sunset Limited w telewizji

ZwińRozwiń

Obsada

 • Samuel L. Jackson jako Black
 • Tommy Lee Jones jako White

Twórcy

 • Cormac McCarthy Scenariusz
 • Tommy Lee Jones Reżyseria
 • Larry Madaras Montaż
 • Paul Elliott Zdjęcia
 • Marco Beltrami Muzyka
 • Barbara A. Hall Producent

Opis programu

ZwińRozwiń

Głęboko religijny były oszust ratuje przed śmiercią profesora, który próbował popełnić samobójstwo. To dramatyczne zdarzenie zbliża ich do siebie. Mimo że mężczyzn więcej dzieli, niż łączy, zaczynają rozmowę. Opowiadają sobie o radościach, smutkach, potrzebach. Zwierzają się z tkwiących w nich lęków i emocji. Starają się zrozumieć argumenty rozmówcy, a zarazem przekonać go do swoich racji. Rozpoczynają filozoficzną debatę, która na zawsze zmieni ich życie.

Tommy Lee Jones i Samuel L. Jackson jako dwójka nieznajomych, którzy prowadzą pełną emocji dysputę na temat sensu ludzkiego życia. Głęboko religijny były oszust (Samuel L. Jackson) ratuje przed śmiercią profesora (Tommy Lee Jones), który próbuje popełnić samobójstwo. To dramatyczne zdarzenie zbliża ich do siebie. Mimo że mężczyzn więcej dzieli, niż łączy, zaczynają rozmowę. Opowiadają o swoich radościach, smutkach, potrzebach. Zwierzają się z tkwiących w nich lęków i emocji. Starają się zrozumieć argumenty rozmówcy, a zarazem przekonać go do swoich racji. Rozpoczynają filozoficzną debatę, która na zawsze odmieni ich życie. Mądry, kameralny, przemyślany w najdrobniejszych szczegółach dramat telewizyjny produkcji HBO, którego motywem przewodnim są rozważania nad sensem ludzkiej egzystencji. Akcja obrazu rozgrywa się w mieszkaniu, a napędza ją jedynie dialog bohaterów. Mimo to film ani przez chwilę nie nuży, co więcej - angażuje widza bez reszty. Scenariusz tej niezwykłej opowieści napisał na podstawie własnej sztuki słynny amerykański pisarz, nagrodzony Pulitzerem Cormac McCarthy. Sunset Limited to jednak przede wszystkim popis aktorskiego kunsztu dwóch charyzmatycznych artystów - zdobywcy nominacji do Oscara Samuela L. Jacksona (Pulp Fiction, Czas zabijania, Jackie Brown) oraz laureata tej nagrody Tommy'ego Lee Jonesa (Ścigany, To nie jest kraj dla starych ludzi, W dolinie Elah), który jest także reżyserem obrazu. Wcześniej Jones zrealizował m.in. znakomicie przyjętą produkcję Trzy pogrzeby Melquiadesa Estrady, za którą otrzymał nominację do Złotej Palmy.

Komentarze

Skomentuj
 • McKormik (gość)

  Obowiązkowe dla każdego widza. Kilkaktornie!!!

  09.11.2011 19:20

Dodaj komentarz

  Ocena społeczności: 6.8 Głosów: 11

  Hity dnia

  Wszystkie hity »

  Logowanie

  Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

  ×