Superpająk

Super Spider, Francja/USA/Kanada 2012

Pająki można spotkać wszędzie. Wywołują obrzydzenie i strach. W potocznych opiniach o nich więcej jest przesady, mitów i uprzedzeń niż faktycznej wiedzy.

  • Czas trwania: 52 minut, Gatunek: Film dokumentalny
  • Reżyseria: Vincent Amouroux

Superpająk w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Twórcy

  • Vincent Amouroux Autor
  • Vincent Amouroux Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Pająki zazwyczaj wzbudzają w ludziach strach i obrzydzenie. Krąży o nich wiele mitów i często przypisuje się im złe cechy. Okazuje się, że pająki to zwierzęta delikatne i bezbronne. Większość z nich jest praktycznie ślepa i nie słyszy. Wszystkie posiadają jad, jednak tylko u trzech procent z nich może on być szkodliwy dla człowieka. Do perfekcji opanowały sztukę polowania i samoobrony. Widzowie przekonają się, jak fascynujące może być życie tych niewielkich istot.

Pająki są wszędzie, podbiły całą ziemię. Rozejrzyj się dokładnie. Są w naszych domach i ogrodach. Gdziekolwiek się znajdujesz, zawsze w pobliżu kryje się pająk. Czy wiesz, że na małej łące, na każdy metr kwadratowy, przypada 200 pająków? Świetnie się przystosowują do każdych warunków, nie są wybredne, mogą mieszkać w dowolnym miejscu. Te stworzenia zazwyczaj wzbudzają w nas strach i obrzydzenie. Krąży o nich wiele mitów, jesteśmy do nich uprzedzeni i często przypisujemy im złe cechy. Ale pająki to zwierzęta delikatne i bezbronne. Większość z nich jest praktycznie ślepa i nie słyszy. Wszystkie posiadają jad, jednak tylko u trzech procent z nich może on być szkodliwy dla człowieka. Do perfekcji opanowały sztukę polowania i samoobrony. Zobacz jak fascynujące może być życie tych niewielkich istot.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×