Superrośliny! Jak zarobić, ratując środowisko

Superplants - or How to Make Money Saving Environment, Niemcy 2016

Gdyby istniały superrośliny, wyglądające zupełnie zwyczajnie, posiadałyby niemal magiczne właściwości. Mogłyby pomóc ludzkości w przezwyciężeniu najuciążliwszych problemów.

  • Czas trwania: 52 minut, Gatunek: Film dokumentalny
  • Reżyseria: Klaus Uhrig, Till Krause

Superrośliny! Jak zarobić, ratując środowisko w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Twórcy

  • Klaus Uhrig Reżyseria
  • Till Krause Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Gdyby istniały superrośliny, wyglądające zupełnie zwyczajnie, posiadałyby niemal magiczne właściwości. Mogłyby pomóc ludzkości w przezwyciężeniu najuciążliwszych problemów, takich jak zanieczyszczenie powietrza, niedobory surowców, bieda i niszczenie lasów deszczowych. Takie superrośliny istnieją. Tak zwane "hiperkumulatory" to rośliny zdolne do przechowywania tak dużej ilości ciężkich metali w swoich liściach, że można używać ich do skutecznego oczyszczania gleby. Inne rośliny potrafią gromadzić konkretne surowce.

Wyobraź sobie istnienie superroślin. Roślin wyglądających zupełnie zwyczajnie, posiadających jednak niemal magiczne właściwości. Mogłyby one pomóc ludzkości w przezwyciężeniu najuciążliwszych problemów, takich jak zanieczyszczenie powietrza, niedobory surowców, bieda i niszczenie lasów deszczowych. Takie superrośliny istnieją! Tak zwane "hiperkumulatory" to rośliny zdolne do przechowywania tak dużej ilości ciężkich metali w swoich liściach, że można używać ich do skutecznego oczyszczania gleby. Inne rośliny potrafią gromadzić konkretne surowce. Perspektywy wykorzystania niezwykłych cech superroślin wydają się nieograniczone!

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×