Supersamochody Hitlera

Hitler's Supercars, Wielka Brytania 2020

Niewiarygodna opowieść o dążeniu do inżynieryjnej doskonałości, wyścigach Grand Prix, nazistowskiej propagandzie i rywalizacji, która zaowocowała rekordem prędkości niepobitym przez następne 79 lat.

 • Czas trwania: 60 minut, Gatunek: Film dokumentalny

Supersamochody Hitlera w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Obsada

 • James Holland
 • Richard Williams
 • Eberhard Reuss
 • Chris Routledge

Opis programu

ZwińRozwiń

W okresie rozkwitu III Rzeszy dwóch niemieckich producentów samochodów otrzymało zadanie budowy aut o najwyższych na świecie parametrach silnika. Zaciekła rywalizacja zaowocowała serią zwycięstw podczas wyścigów Grand Prix i dominacją, która była wynikiem nazistowskiej propagandy. Kierowcy, ryzykując życie, zdobywali światową sławę i bili rekordy prędkości.

W okresie rozkwitu III Rzeszy dwóch niemieckich producentów samochodów otrzymało zadanie budowy aut o najwyższych na świecie parametrach silnika. Zaciekła rywalizacja zaowocowała serią zwycięstw podczas wyścigów Grand Prix i dominacją, która była wynikiem nazistowskiej propagandy. Kierowcy, ryzykując życie, zdobywali światową sławę i bili rekordy prędkości, których nikt nie zdołał poprawić przez kolejne 79 lat. A wszystko działo się na bezpośredni rozkaz Hitlera.

Komentarze

Skomentuj
 • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

  Ocena społeczności: - Głosów: 0

  Hity dnia

  Wszystkie hity »

  Logowanie

  Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

  ×