Surfing po fińsku

Finnsurf, Finlandia 2012

Surfing w temperaturze bliskiej zerau wymaga miłości do sportu. Twórcy przedstawiają śmiałków, którzy wytrzymują skrajnie niskie temperatury i kiedy tylko mogą ruszają z deską zmagać się z falami.

  • Czas trwania: 55 minut, Gatunek: Film dokumentalny
  • Reżyseria: Henri Salokangas

Surfing po fińsku w telewizji

ZwińRozwiń

Twórcy

  • Henri Salokangas Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Gdy w Finlandii lodowaty wiatr tworzy duże fale na Bałtyku lub jeziorach, miłośnicy surfingu wyciągają deski. Surf spoty rozmieszczone są wzdłuż wybrzeża. Najbardziej popularne wśród surferów miejsce znajduje się w pobliżu miasteczka Pori w południowo-zachodniej Finlandii. W sezonie, czyli na wiosnę lub jesienią, temperatura wód w zatoce Botnickiej jest bliska zera. Pogoda sprzyjająca uprawianiu tego sportu w Finlandii jest mniej więcej 60 dni w roku. Surfing w tak ciężkich warunkach wymaga oddania i miłości do tego sportu.

Surfing w Finlandii? Wydawałoby się niemożliwe a jednak są śmiałkowie dla których lodowata woda i zimny wiatr nie stanowią przeszkody. Gdy w Finlandii lodowaty wiatr tworzy duże fale na Bałtyku lub jeziorach, miłośnicy surfingu wyciągają deski. Surf spoty rozmieszczone są wzdłuż całego wybrzeża, jednak najbardziej popularne wśród surferów miejsce znajduje się w pobliżu miasteczka Pori w południowo-zachodniej Finlandii. W sezonie, czyli na wiosnę lub jesienią, temperatura wód w zatoce Botnickiej jest bliska zera. Pogoda sprzyjająca uprawianiu tego sportu w Finlandii jest mniej więcej 60 dni w roku. Surfing w tak ciężkich warunkach wymaga całkowitego oddania i miłości do tego sportu. Twórcy filmu przedstawiają śmiałków, którzy wytrzymują skrajnie niskie temperatury i kiedy tylko mogą ruszają z deską zmagać się z falami.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×