Świat według Monsanto

The World According to Monsanto, Francja/Kanada/Niemcy 2008

Monsanto to koncern specjalizujący się w biotechnologii i chemii organicznej. Film ukazuje historię przedsiębiorstwa. Przedstawia też efekty jego rzekomo bezpiecznej produkcji.

 • Czas trwania: 120 minut, Gatunek: Film dokumentalny

Świat według Monsanto w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

Monsanto to koncern specjalizujący się w biotechnologii oraz chemii organicznej, który istnieje od ponad stu lat. Bardzo wiele produktów wprowadzanych na rynek przez międzynarodowe przedsiębiorstwo zostało wycofanych ze względu na ich szkodliwość. Firma walczyła z problemem, fałszując wyniki badań, blokując inicjatywy mające na celu ograniczenie stosowania rakotwórczych pestycydów czy szkodliwych chemikaliów w wodzie pitnej. Film ukazuje historię koncernu. Przedstawia też efekty jego rzekomo bezpiecznej produkcji.

Monsanto to koncern specjalizujący się w biotechnologii oraz chemii organicznej, który istnieje od ponad stu lat. Bardzo wiele produktów wprowadzanych na rynek przez to międzynarodowe przedsiębiorstwo zostało wycofanych ze względu na ich szkodliwość (użycie aspartamu czy agent orange'u). Firma walczyła z problemem jak tylko mogła - fałszowała wyniki badań, blokowała inicjatywy mające na celu ograniczenie stosowania rakotwórczych pestycydów czy też szkodliwych chemikaliów w wodzie pitnej. Działacze ruchów antyglobalistycznych i ekologicznych szczerze nienawidzą Monsanto. Żywność produkowaną z użyciem technologii Monsanto określa się w kuluarach terminem frankenfood (od Frankenstein i food - żywność), a koncern Monsatan. W opinii antyglobalistów Monsanto uskutecznia tzw. terroryzm korporacyjny. Film dokumentalny "Świat według Monsanto" ukazuje historię działalności koncernu i tego, co przez dziesiątki lat dokonała jego rzekomo stuprocentowo bezpieczna produkcja. To opowieść o gigancie korporacyjnym, który - nie bacząc na ewidentną szkodliwość swoich działań - nie zaprzestaje ich, a w efekcie najzwyczajniej w świecie dziesiątkuje ludzkość na Ziemi.

Komentarze

Skomentuj
 • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

  Ocena społeczności: - Głosów: 0

  Hity dnia

  Wszystkie hity »

  Logowanie

  Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

  ×