Święte miejsca

Święte miejsca, Polska

Ksiądz Kazimierz Sowa zabiera widzów na wyprawę tropem słynnych miejsc związanych z różnymi religiami.

 • Gatunek: Film dokumentalny

Święte miejsca w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Opis programu

ZwińRozwiń

Ksiądz Kazimierz Sowa rusza w podróż tropem słynnych miejsc związanych z różnymi religiami. Zwiedza najstarsze klasztory i budowle, ogląda relikwie i rękopisy. Święte miejsca kryją wiele tajemnic i ciekawostek. Widzowie dowiedzą się między innymi: dlaczego miliony pielgrzymów co roku wyruszają do Fatimy i podróżują szlakiem św. Jakuba; dlaczego nie każdy może pojechać do Mekki; czy ciała niektórych świętych rzeczywiście nie ulegają rozkładowi; co papież Franciszek jada na śniadanie i kto układa dla niego jadłospis.

Co papież Franciszek jada na śniadanie i kto układa dla niego jadłospis? Czy ciała niektórych świętych naprawdę nie ulegają rozkładowi? Dlaczego nie każdy może pojechać do Mekki? Dlaczego miliony pielgrzymów rocznie wyruszają do Fatimy bądź Szlakiem Świętego Jakuba? Na te oraz na wiele innych pytań odpowie ksiądz Kazimierz Sowa. Nasz gospodarz zabierze widzów na wyprawę tropem słynnych miejsc związanych z różnymi religiami. Żadna z nich nie ma przed nim tajemnic! Podróż do miejsc świętych Armenii to fascynujące spotkanie z najstarszymi klasztorami, budowlami i rękopisami, których większość nieprzetrwanie istnieje w tych samych miejscach od czasów starożytnych. To także niezwykłe i święte dla wszystkich Ormian relikwie jak włócznia, którą przebiła bok Chrystusa czy kawałka skamieniałego drewna mającego pochodzić z Arki Noego. Wędrowne szlaki prowadzą z dzisiejszej stolicy Erywania do tajemniczego miejsca kompleksu klasztornego zwanego "ormiańskim Watykanem". Eczmiadzyn, bo o nim mowa, to siedziba katolikosa, czyli zwierzchnika tutejszego Ormiańskiego Kościoła Apostolskiego oraz miejsce przechowywania najcenniejszych relikwii i historycznych pamiątek.

Komentarze

Skomentuj
 • Iwona (gość)

  W poniższym linku informacja o programie, pozdrawiam

  25.03.2019 10:46
 • Wisiena (gość)

  Oglądałam , niestety, tylko jeden odcinek o Armenii i nawet nie wiem czy nie ostatni z serii. Program super!! Chętnie bym zobaczyła inne odcinki ale nie wiem gdzie. Może ktoś mi podpowie.

  24.03.2019 14:21

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×