System Putina

The Putin System, Francja 2006

W marcu 2000 roku Putin został prezydentem. Lata jego rządów sprawiły, że Rosjanie mają poczucie, że na Kremlu znowu mieszka car, który przywrócił Rosję na szczyty światowej polityki.

 • Czas trwania: 105 minut, Gatunek: Film dokumentalny

System Putina w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

31 grudnia 1999 roku świat świętował Nowy Rok. Tymczasem w Rosji prezydent Borys Jelcyn złożył rezygnację i namaścił na następcę Władimira Putina, prawnika, byłego urzędnika, pracownika KGB i szefa FSB. Mało kto zdawał sobie sprawę, że po upadku ZSRR dochodzi do kolejnej przełomowej zmiany. W marcu 2000 roku Putin oficjalnie został prezydentem. Był nim przez kolejne dwie kadencje. Lata jego rządów sprawiły, że Rosjanie mają poczucie, że na Kremlu znowu mieszka car. Car, który przywrócił Rosję na szczyty światowej polityki.

Po rządami Wladimira Putina rosyjski niedźwiedź znów się przebudził. Kim jest współczesny "car" Rosji? 31 grudnia 1999 roku cały świat świętował Nowy Rok. Tymczasem w Rosji prezydent Borys Jelcyn złożył rezygnację i namaścił na swojego następcę Władimira Putina, prawnika, byłego urzędnika, pracownika KGB i szefa FSB. Mało kto zdawał sobie sprawę, że po upadku ZSRR dochodzi do kolejnej przełomowej zmiany. W marcu 2000 roku Putin oficjalnie zostaje prezydentem. Jest nim przez kolejne dwie kadencje. Następnie obejmuje stanowisko premiera. W międzyczasie zostaje zmieniona rosyjska konstytucja, która zabraniała piastowania funkcji prezydenta trzecią kadencję. Dzięki usunięciu tego ograniczenia w roku 2012 Wladimir Putin po raz kolejny startuje w wyborach prezydenckich. Lata jego rządów sprawiły, że Rosjanie mają poczucie, że na Kremlu znowu mieszka car. Car, który przywrócił Rosję na szczyty światowej polityki. W wielkiej grze rozgrywanej przez Putina, kartami nie są już bomby nuklearne czy Armia Czerwona. Współcześnie są to bogate złoża ropy, które pozwalają Kremlowi dyktować warunki. Kim jest Władimir Putin? Jak ze zwykłego urzędnika stał się jednym z najpotężniejszych ludzi świata? Co sprawiło, że dostał się na sam szczyt? Jak wygląda system, który opracował? Na wszystkie te pytania odpowiadają twórcy dokumentu, którzy badają ostatnie 30 lat rosyjskiej historii w odniesieniu do życia Władimira Putina.

Komentarze

Skomentuj
 • roman (gość)

  Bardzo dobry film. Każdy powinien go zobaczyć, aby pozbyć się złudzeń, że Putin to nasz "przyjaciel".Gratulacje dla realizatorów! P.S. Dziwne,że nie mieliście jakiegoś "wypadku"....

  19.11.2012 08:14

Dodaj komentarz

  Ocena społeczności: 5.0 Głosów: 2

  Hity dnia

  Wszystkie hity »

  Logowanie

  Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

  ×