Szybsze niż dźwięk. Podniebne rywalki

Supersonic Women A Duel in the Sky, Francja 2014

Jacqueline Cochran i Jacqueline Auriol to dwie kobiety, które w latach 50. i 60. połączył duch rywalizacji. Ich wspólną pasją było lotnictwo. Celem każdej było zostanie najszybszą kobietą na świecie.

  • Czas trwania: 50 minut, Gatunek: Film dokumentalny
  • Reżyseria: Fabrice Hourlier

Szybsze niż dźwięk. Podniebne rywalki w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Twórcy

  • Fabrice Hourlier Autor
  • Fabrice Hourlier Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Jacqueline Cochran i Jacqueline Auriol to dwie kobiety, które w latach 50. i 60. połączył duch rywalizacji. Ich wspólną pasją było lotnictwo. Celem każdej było zostanie najszybszą kobietą na świecie. Jacqueline Cochran, jako pierwsza przełamała barierę dźwięku siedząc za sterami F-86 Sabre. Jej rekord szybko poprawiła imienniczka, córka francuskiego prezydenta, która dodatkowo została pierwszą kobietą pilotem testowym w swojej ojczyźnie. Dokument pokazuje 15 lat podniebnej rywalizacji, która przeszła do historii lotnictwa.

Historia dwóch pilotek, Amerykanki i Francuzki, które przez długie lata współzawodniczyły w biciu rekordów lotniczych. Jacqueline Cochran i Jacqueline Auriol. Dwie kobiety, które w latach 50. i 60. połączył duch rywalizacji. Ich wspólną pasją było lotnictwo. Celem każdej było zostanie najszybszą kobietą na świecie. Jacqueline Cochran, jako pierwsza przełamała barierę dźwięku siedząc za sterami F-86 Sabre. Jej rekord szybko poprawiła imienniczka, córka francuskiego prezydenta, która dodatkowo została pierwszą kobietą pilotem testowym w swojej ojczyźnie. Dokument Fabrice'a Hourliera pokazuje 15 lat podniebnej rywalizacji, która przeszła do historii lotnictwa.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×