Szyfr dinozaurów

Der Saurier-Code, Niemcy 2011

Paleontolog Cajus Diedruch chce zrekonstruować świat prehistoryczny. Stara się wykorzystac do realizacji planu ślady dinozaurów pochodzące sprzed 240 milionów lat, odkryte w centralnych Niemczech.

  • Czas trwania: 60 minut, Gatunek: Film dokumentalny
  • Reżyseria: Jan N. Lorenzen

Szyfr dinozaurów w telewizji

ZwińRozwiń

Twórcy

  • Jan N. Lorenzen Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Paleontolog Cajus Diedruch uważa, że istnieje mozliwość zrekonstruowanie całego prehistorycznego świata na podstawie kilku skamieniałych odcisków stóp. Naukowiec odkrył dziwne ślady pochodzące sprzed 240 milionów lat w centralnych Niemczech. Szybko stało się jasne, że stanowią jedno z najbardziej znaczących źródeł informacji o życiu dinozaurów w triasie. Twórcy dokumentu towarzyszą Diedrichowi w próbach zrekonstruowania prehistorycznego świata.

Czy jest możliwe zrekonstruowanie całego prehistorycznego świata na podstawie kilku skamieniałych odcisków stóp? Paleontolog Cajus Diedruch uważa, że tak. Naukowiec odkrył dziwne ślady sprzed 240 milionów lat w centralnych Niemczech. Szybko stało się jasne, że stanowią jedno z najbardziej znaczących źródeł informacji o życiu dinozaurów w triasie. Twórcy dokumentu towarzyszą Cajusowi Diedrichowi w jego próbach zrekonstruowania prehistorycznego świata. Odciski stóp gigantów wiele mówią o tym, w jaki sposób zauropody się poruszały, jaki prowadziły styl życia, co jadły. Podpierając się wiedzą innych paleontologów, historyków, archeologów, weterynarzy, biologów, chemików i sportowców naukowiec maluje całkowicie nowy obraz świata w triasie.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×