Tajemnica Edith

The Inheritance, Kanada 1997

Edith wychowywała się w sierocińcu. Pewnego dnia sir Henry Hamilton sprowadza ją do swego domu i powierza jej opiekę nad córką, Amy. Przed śmiercią wyjawia dziewczynie prawdę o jej pochodzeniu.

 • Czas trwania: 120 minut, Gatunek: Film obyczajowy
 • Reżyseria: Bobby Roth

Tajemnica Edith w telewizji

ZwińRozwiń

Obsada

 • Cari Shayne jako Edith Adelon
 • Brigitta Dau jako Amy Hamilton
 • Paul-Anthony Stewart jako Frederick Arlington
 • Brigid Brannagh jako Ida Glenshaw
 • Michael Gallagher jako Louis
 • Max Gail jako Arliss Johnston
 • Thomas Gibson jako James Percy

Twórcy

 • Maria Nation Scenariusz
 • Bobby Roth Reżyseria
 • Shelly Johnson Zdjęcia
 • Christopher Franke Muzyka

Opis programu

ZwińRozwiń

Edith wychowywała się w sierocińcu. Pewnego dnia sir Henry Hamilton sprowadza ją do swego domu i powierza jej opiekę nad córką, Amy. Dziewczyna doskonale wywiązuje się z obowiązków, zyskuje sobie przychylność Hamiltonów. Jednak w kuzynce chlebodawców, Idzie, swej rówieśniczce, ma wroga. Ida darzy uczuciem Jamesa Percy'ego, który zakochuje się właśnie w ubogiej opiekunce Amy. Zakochana panna jest gotowa na wszystko, by skompromitować ją w oczach ukochanego. Tymczasem Henry Hamilton na łożu śmierci wyjawia Edith prawdę o jej pochodzeniu.

Akcja filmu toczy się w Stanach Zjednoczonych w latach siedemdziesiątych dziewiętnastego wieku. Edith (Cari Shayne) jest sierotą. Trafia na służbę do bogatej rodziny Hamiltonów i zostaje opiekunką dziedziczki, Amy (Brigitta Dau). Po kilku latach wiernej służby Edith dowiaduje się od swego umierającego chlebodawcy, że jest pełnoprawną dziedziczką jego majątku, bowiem jest jego bratanicą. Henry Hamilton (Tom Conti) ulega prośbom swego umierającego brata i każe sprowadzić Edith z sierocińca we Włoszech. Odtąd dziewczynka wychowuje się w jego majątku w Evenswood. Gdy staje się samodzielna, zostaje jej powierzona opieka nad córką Henry'ego, Amy. Edith wyrosła na piękność, jest przy tym bardzo mądra i doskonale jeździ konno. Zbliżają się doroczne wyścigi konne, które jak zwykle sprowadzą w okolicę wielu znakomitych gości. Przy tej okazji Hamiltonowie zamierzają znaleźć męża dla ich kuzynki, Idy (Brigid Walsh Brannagh). Spośród kandydatów Idzie najbardziej podoba się James Percy (Thomas Gibson), niestety on woli Edith. Urażona Ida robi wszystko, co w jej mocy, aby skompromitować rywalkę w oczach rodziny Hamiltonów i Jamesa. Nie przychodzi jej to łatwo, tym bardziej że szczęście sprzyja pięknej Edith. Najpierw udaje jej się uratować od śmierci córkę Hamiltonów, później poproszona o wzięcie udziału w wyścigach, wygrywa puchar. Gdy Henry Hamilton umiera, przed śmiercią wyjawia Edith prawdę o jej pochodzeniu. Okazuje się, że znalazł dokumenty potwierdzające jej pochodzenie. Edith jest córką brata Herny'ego. Po śmierci wuja Edith nie dzieli się z nikim tą tajemnicą i próbuje spalić dokumenty. Z płomieni wydobywa je służący, który wiele jej zawdzięcza. W niedługi czas po śmierci Henry'ego, Ida wreszcie znajduje sposób na pozbycie się Edith. Oskarża ją o kradzież biżuterii należącej do Pani Hamilton (Meredith Baxter). Gdy los Edith wydaje się przesądzony, Louis przyznaje się do kradzieży. Jednocześnie ujawnia dokumenty potwierdzające szlacheckie pochodzenie Edith i jej prawa do majątku Hamiltownów.

Komentarze

Skomentuj
 • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: 3.3 Głosów: 3

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×