Tajemnica świętego Graala

In Search of the Holy Grail, 0

Dokument ukazuje badania ekspertów tropiących ślady legendy o świętym Graalu i poszukujących historycznych dowodów w różnych epokach i miejscach na świecie.

  • Czas trwania: 65 minut, Gatunek: Film dokumentalny

Tajemnica świętego Graala w telewizji

ZwińRozwiń
  • Poniedziałek 11.01.2010 22:10

    TV 4

  • Niedziela 10.01.2010 17:55

    TV 4

Opis programu

ZwińRozwiń

Istnieje wiele teorii na temat tego, czym jest Graal. Według niektórych to kielich lub naczynie, z którego pili Chrystus i jego uczniowie podczas Ostatniej Wieczerzy. Inni uważają, że jest to kielich, do którego Józef z Arymatei zebrał krew ukrzyżowanego Chrystusa. Natomiast niektórzy są przekonani, że nie chodzi o fizyczny przedmiot, lecz o duchowe poszukiwania. Dokument ukazuje badania ekspertów tropiących ślady legendy o świętym Graalu i poszukujących historycznych dowodów w różnych epokach i miejscach na świecie.

Istnieje wiele interpretacji tego czym jest Święty Graal. Według niektórych to kileich lub naczynie użyte podczas Ostatniej Wieczerzy przez Chrystusa i jego uczniów. Według innych to kielich, do którego Józef z Arymatei zebrał krew Chrystusa w czasie jego ukrzyżowania. Niektórzy są zaś przekonani, że w istocie nie chodzi tu o fizyczny przedmiot lecz o duchowe poszukiwania. Cokolwiek to jest, czy mogło rzeczywiście przetrwać dwa tysiące lat? Film, kręcony w Anglii, Szkocji, Walii, Włoszech, Hiszpanii i Maroku, pokazuje badania ekspertów, tropiących ślady tej legendy i poszukujących historycznych dowodów w różnych epokach i miejscach na świecie.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×