Tajemnice historii: Królowa-Dziewica

History's Secrets: the Virgin Queen, USA 2011

Legendy, pogłoski i historyczne fakty, poparte dowodami, posłużą do ukazania portretu królowej Elżbiety I, przedstawiającego prawdę o Królowej-Dziewicy, która jeszcze za życia stała się legendą.

  • Czas trwania: 60 minut, Gatunek: Film dokumentalny

Tajemnice historii: Królowa-Dziewica w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

Legendy, pogłoski i historyczne fakty, poparte niezbitymi dowodami, posłużą do ukazania portretu królowej Elżbiety I. Jeszcze za życia stała się legendą, czczoną za swoje niezwykłe dokonania. Jej 44-letni okres panowania znany jest w historii jako "złoty wiek Anglii". Bardzo niewiele jednak wiemy, jaką osobą była królowa Elżbieta I Tudor. Dzięki wywiadom, wnioskom wysnutym na podstawie przeprowadzonych badań i technice odtwarzania faktów widzowie poznają wiele fascynujących szczegółów z życia tej niezwykłej kobiety.

Jeszcze za życia stała się legendą, czczoną za swoje niezwykłe dokonania. Jej 44-letni okres panowania znany jest w historii jako 'złoty wiek Anglii', mimo tego jednak bardzo niewiele wiemy, właściwie jaką osobą była królowa Elżbieta I Tudor. Kim była ta Królowa-Dziewica, jak ją nazywano? Dlaczego nigdy nie wyszła za mąż? Czy - jak wielu podówczas myślało - była w istocie zamieszana w śmierć żony swojego najbardziej obiecującego konkurenta? I z jakiego powodu zakazała przeprowadzenia na denatce sekcji zwłok? Dziś, ponad 400 lat po śmierci królowej wyruszamy z misją znalezienia odpowiedzi na te pytania. Współcześni eksperci medycyny sądowej cofają się w czasy królowej Elżbiety I by odszyfrować ślady i odnaleźć wskazówki pozostawione w dokumentacji i artefaktach z okresu dzieciństwa Elżbiety - listach i wierszach pisanych przez jej najbliższych oraz portretach królowej. Poznamy nowe teorie na temat tej niezwykłej postaci historycznej, opracowane przez ekspertów w tej dziedzinie i dzięki wywiadom z nimi, wnioskom wysnutym na podstawie przeprowadzonych badań i technice odtwarzania faktów i wydarzeń poznamy wiele fascynujących szczegółów z życia tej niezwykłej kobiety.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×