Tajemnice Księgi Wyjścia

Biblical Mysteries Explained: Exodus, USA 2009

Księga Wyjścia opisuje historię Mojżesza. Autorzy zastanawiają się, czy w opowieściach o zesłaniu plag na Egipt i rozstąpieniu się morza kryje się prawda historyczna.

 • Czas trwania: 60 minut, Gatunek: Film dokumentalny

Tajemnice Księgi Wyjścia w telewizji

ZwińRozwiń
 • Niedziela 21.08.2011 13:30

  TV 4

 • Sobota 20.08.2011 07:50

  TV 4

 • Poniedziałek 12.04.2010 19:45

  TV 4

 • Sobota 10.04.2010 17:55

  TV 4

Opis programu

ZwińRozwiń

Księga Wyjścia opisuje historię Mojżesza. Najnowsza nauka dostarcza dowodów na to, że niektóre wydarzenia w niej zawarte mogły mieć miejsce. Epidemiolodzy znaleźli przesłanki pozwalające wyjaśnić dziesięć plag egipskich jako serię biologicznych katastrof. Geolodzy są przekonani, że słup ognia na górze Synaj to przejaw aktywności wulkanu, przypadającej na okres zbliżony do czasów, w których wystąpiły plagi. Pewien oceanograf wierzy, że można wyjaśnić naukowo przypadek rozstąpienia się wód Morza Czerwonego.

Księga Wyjścia opisuje przerażające plagi, rozstąpienie się morza i zmagania człowieka o imieniu Mojżesz, który prowadzi swój naród ku wolności. Czy w tej opowieści o cudach i dziwach może kryć się prawda historyczna? Ku zaskoczeniu wielu, okazuje się, że najnowsza nauka dostarcza dowodów na to, że wydarzenia opisane w Księdze Wyjścia rzeczywiście miały miejsce. Epidemiolodzy znaleźli przesłanki pozwalające wyjaśnić dziesięć plag egipskich jako serię biologicznych katastrof. Geolodzy są przekonani, że słup ognia na Górze Synaj, to przejaw aktywności wulkanu, przypadającej, według badań, na okres zbliżony do czasów plag egipskich. Wreszcie co do rozstąpienia się wód Morza Czerwonego, niezależny oceanograf wierzy, że da się ono wytłumaczyć naukowo. Z pomocą podwodnych fotografów i łodzi odrzutowych próbuje on odtworzyć to wydarzenie.

Komentarze

Skomentuj
 • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×