Tajemnice lasu deszczowego

Mysteries of the Rainforest, USA 2016

Tropikalna wyspa Barro Colorado w Kanale Panamskim jest jednym z najczęściej badanych lasów deszczowych na Ziemi. Dokument został nakręcony, gdy bujny las deszczowy dotknęła susza.

  • Gatunek: Film dokumentalny
  • Reżyseria: Ciaran Flannery

Tajemnice lasu deszczowego w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Twórcy

  • Ciaran Flannery Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Tropikalna wyspa Barro Colorado w Kanale Panamskim jest jednym z najczęściej badanych lasów deszczowych na Ziemi. Od niemal stu lat naukowcy przyjeżdżają tutaj, aby poznać i zrozumieć niezwykłą różnorodność biologiczną lasu. Można w nim spotkać czepiaki, wyjce i kapucynki, a także nieuchwytne kinkażu, oceloty i kolibry. Dokument został nakręcony, gdy bujny las deszczowy dotknęła susza.

Tropikalna wyspa Barro Colorado w Kanale Panamskim jest jednym z najczęściej badanych lasów deszczowych na Ziemi. Przez prawie sto lat naukowcy przyjeżdżali tutaj, aby poznać i zrozumieć niezwykłą różnorodność biologiczną występującą w lesie. Czepiaki, wyjce i kapucynki przeskakują między gałęziami drzew a mnóstwo żab i mrówek patroluje runo leśne. Nieuchwytne kinkażu i oceloty pojawiają się w nocy, a kolibry przelatują między drzewami. Bujny las deszczowy dotyka jedna z najdłuższych w historii susz. Naukowcy mogą tylko obserwować, co to oznacza dla roślin i zwierząt.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×