Tajemnice Sakkary

Decoding Saqqara, Francja 2020

Starożytny Egipt ze swoimi tajemnicami nadal fascynuje. Po raz pierwszy od 90 lat uczestnicy międzynarodowej misji archeologicznej w Sakkarze otwierają i badają grobowiec faraona Pepiego II.

  • Czas trwania: 55 minut, Gatunek: Film dokumentalny
  • Reżyseria: Julien Balestier

Tajemnice Sakkary w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Obsada

  • Jean-Marc Lancelot jako Host

Twórcy

  • Julien Balestier Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Nekropolia w Sakkarze, około 30 kilometrów od Kairu, mieści jeden z najbardziej fascynujących zabytków Egiptu: piramidę faraona Pepiego II. Niewielu o niej słyszało, bo jest zamknięta dla zwiedzających, a jednak to jej właśnie poświęcono najwięcej tekstów naukowych spośród wszystkich obecnie znanych piramid. Po raz pierwszy od 90 lat uczestnicy międzynarodowej misji archeologicznej w Sakkarze otwierają i analizują ten niezwykły grobowiec.

Starożytny Egipt ze wszystkimi swoimi tajemnicami nadal nas fascynuje. Nekropolia w Sakkarze, około 30 kilometrów od Kairu, mieści jeden z najbardziej fascynujących zabytków Egiptu: piramidę faraona Pepiego II. Niewielu o niej słyszało, bo jest zamknięta dla zwiedzających, a jednak to jej właśnie poświęcono najwięcej tekstów naukowych spośród wszystkich obecnie znanych piramid. Po raz pierwszy od 90 lat uczestnicy międzynarodowej misji archeologicznej w Sakkarze otwierają i analizują ten niezwykły grobowiec. W jaki sposób Egipcjanie zbudowali piramidy? Ich ściany pokryte są hieroglifami, ale jaka jest ich historia? Jak można odkryć tajemnice tekstów, które mają ponad cztery tysiące lat?

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×