Tajemnice złotego faraona

Sekrety grobowca Tutanchamona, USA 2018

Po raz pierwszy od czasów odkrycia grobowca Tutanchamona można podziwiać wszystkie jego skarby. Naukowcy odkrywają sekrety bezcennych eksponatów.

  • Czas trwania: 60 minut, Gatunek: Film dokumentalny

Tajemnice złotego faraona w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Opis programu

ZwińRozwiń

W odkrytym w 1922 r. grobowcu Tutanchamona znaleziono bezcenne przedmioty: od złotych kapci, po szczątki rydwanów i słynną maskę grobową faraona. Wiele z nich na całe dekady zniknęło w piwnicach i archiwach muzeów. Po raz pierwszy od czasów ich odnalezienia wszystkie 5398 skarbów grobowca Tutanchamona umieszczono w jednym miejscu, w nowym wspaniałym muzeum. Naukowcy, używając najnowszych technologii badawczych, ujawniają tajemnice, ukazują oblicze człowieka spod złotej maski.

W odkrytym w 1922 r. grobowcu Tutanchamona znaleziono bezcenne przedmioty: od złotych kapci, po szczątki rydwanów i słynną maskę grobową faraona. Wiele z nich na całe dekady zniknęło w piwnicach i archiwach muzeów. Teraz - po raz pierwszy od czasów ich odnalezienia - wszystkie 5398 skarbów grobowca Tutanchamona umieszczono w jednym miejscu, w nowym wspaniałym muzeum. Naukowcy, używając najnowszych technologii badawczych, ujawniają antyczne tajemnice i ukazują oblicze człowieka spod złotej maski.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×