Tajemnicze życie sów

The Secret Lives of Owls, Wielka Brytania 2017

Dwuczęściowy dokument przedstawia historię rodziny sów. Zaprezentowane zostaną dramaty, zagrożenia i wyzwania, z którymi muszą mierzyć się sowy, a także niesamowite zdolności adaptacyjne tych ptaków.

  • Czas trwania: 45 minut, Gatunek: Film dokumentalny
  • Reżyseria: Tom Cook

Tajemnicze życie sów w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Twórcy

  • Tom Cook Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Sowy urzekają gracją i aurą tajemniczości. Dwuczęściowy dokument przedstawia historię płomykówki zwyczajnej, Missing Claw, i dwóch nierozłącznych pójdziek: Geronima i Flo. Filmowcy obserwowali życie ptaków zimą, wiosną i latem. Kamery zarejestrowały walki z drapieżnikami, łączenie się w pary i wychowywanie młodych. Widzowie odkryją dramaty, zagrożenia i wyzwania, z którymi muszą mierzyć się sowy, a także niesamowite zdolności adaptacyjne, dzięki którym ptaki mogą przetrwać i sprawować kontrolę nad swoim terytorium.

Sowy, ukochane przez Brytyjczyków, to piękny i rzadki widok. Urzekają swoją gracją i intrygują aurą tajemniczości. Dzięki specjalnej kamerze - w niezwykłym świecie sów uda się ukazać ich stresy, czułość i inteligencję. Oto niezwykła historia płomykówki zwyczajnej, nazwanej Missing Claw i dwóch nierozłącznych pójdziek: Geronimo i Flo. Będziemy obserwować zimą, wiosną i latem, jak walczą z drapieżcami, łączą się w pary i wychowują małe tak, by mogły wyfrunąć w świat. Sowy mają wielkie oczy, płaskie oblicza i charakterystycznie pohukują. Ile naprawdę wiemy o tych tajemniczych ptakach? W tym filmie dowiemy się sporo, śledząc codzienne zmagania rodziny sów, od momentu poznania, po wychowanie piskląt i pomoc młodym w nauce latania. Zobaczymy zmagania rodziców i indywidualne podróże maluchów - od wyklucia się z jaja do pierwszych prób samodzielności. Ta miniseria odkryje sekrety życia sowy - dramaty, zagrożenia i wyzwania, przed którymi stają - oraz niesamowite adaptacje, które pozwalają im przetrwać i rządzić na swoim terytorium. W kolejnym odcinku: życie piskląt Stripetail i Missing Clawa jest zagrożone. Pójdźki Geronimo i Flo szukają nowego domu. A pisklęta płomykówek przechodzą trudną przemianę z maluchów w całkowicie opierzone młodziki ćwiczące nieporadne skoki.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×