Tajne dżihadystki w Wielkiej Brytanii

ISIS Women Unvailed, Wielka Brytania 2015

Dokument ukazuje efekty dziennikarskiego śledztwa prowadzonego przez dwie młode reporterki, które przeniknęły do grupy kobiet wspierających ISIS w Wielkiej Brytanii.

 • Czas trwania: 60 minut, Gatunek: Film dokumentalny

Tajne dżihadystki w Wielkiej Brytanii w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Opis programu

ZwińRozwiń

Dwie młode reporterki przez ponad rok zbierały materiały na temat grupy wyznawczyń dżihadu, promujących radykalną ideologię Państwa Islamskiego wśród kobiet i dziewcząt w Wielkiej Brytanii. Nakręcone z ukrycia zdjęcia ukazują odbywające się w Londynie cotygodniowe wykłady prowadzone przez Brytyjki wspierające ISIS. Prowadzące spotkania kobiety przekonywały młode muzułmanki, że Wielka Brytania toczy z nimi wojnę, i zachęcały je do wyjazdu do Syrii i dołączenia do Państwa Islamskiego.

Zobaczymy efekty dziennikarskiego śledztwa prowadzonego w tajnych kręgach kobiet wspierających ISIS w Wielkiej Brytanii. Materiały do filmu przez ponad rok zbierały dwie młode reporterki, brytyjskie muzułmanki, które podjęły duże ryzyko, by ujawnić szokujące fakty. Pod przykryciem przeniknęły one do grupy wyznawczyń dżihadu, promujących radykalną ideologię Państwa Islamskiego wśród kobiet i dziewcząt. Zdjęcia nakręcone z ukrycia ukazują odbywające się w Londynie cotygodniowe wykłady prowadzone przez Brytyjki wspierające ISIS. Prowadzące spotkania kobiety przekonywały młode muzułmanki, że Wielka Brytania toczy z nimi wojnę, i zachęcały je do wyjazdu do Syrii i dołączenia do ISIS.

Komentarze

Skomentuj
 • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

  Ocena społeczności: - Głosów: 0

  Hity dnia

  Wszystkie hity »

  Logowanie

  Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

  ×