Tam, gdzie diabeł mówi dobranoc

At The Edge Of The World, USA 2008

Paul Watson, działacz na rzecz ochrony wielorybów, oraz grupa wolontariuszy pływają po Oceanie Arktycznym, by uniemożliwić japońskim rybakom nielegalny połów waleni.

 • Czas trwania: 90 minut, Gatunek: Film dokumentalny

Tam, gdzie diabeł mówi dobranoc w telewizji

ZwińRozwiń
 • Sobota 12.02.2011 06:00

  HBO2

 • Niedziela 05.09.2010 12:30

  HBO2

 • Niedziela 06.06.2010 06:00

  HBO2

 • Wtorek 20.04.2010 01:10

  HBO2

 • Czwartek 01.04.2010 06:00

  HBO2

 • Piątek 26.03.2010 23:40

  HBO2

 • Środa 24.03.2010 22:00

  HBO2

Opis programu

ZwińRozwiń

Portret grupy obrońców środowiska naturalnego, na czele której stoi kontrowersyjny aktywista, jeden z założycieli Greenpeace oraz fundator Sea Shepherd, Paul Watson. Bezkompromisowy działacz na rzecz ochrony wielorybów wraz z grupą wolontariuszy pływa po Oceanie Arktycznym, by uniemożliwić japońskim rybakom nielegalny połów waleni. Osamotnieni w walce z kłusownikami borykają się z ciągłymi problemami, wynikającymi przede wszystkim z braku pieniędzy. Ich działania nasuwają pytania o granice desperackich zachowań i walki z niesprawiedliwością.

Nagradzany dokument poświęcony problemowi nielegalnego połowu wielorybów, z którym od lat walczy kanadyjski aktywista ruchu na rzecz praw zwierząt, Paul Watson. Niezwykły portret grupy obrońców środowiska naturalnego, na czele której stoi kontrowersyjny aktywista, jeden z założycieli Greenpeace oraz fundator Sea Shepherd - stowarzyszenia, którego celem jest ochrona mórz - Paul Watson. Ten bezkompromisowy działacz na rzecz ochrony wielorybów wraz z grupą wolontariuszy pływa po Oceanie Arktycznym, by uniemożliwić japońskim rybakom nielegalny połów waleni. Osamotnieni w swojej walce z kłusownikami borykają się z ciągłymi problemami, wynikającymi przede wszystkim z braku pieniędzy. Jeden z ich statków jest zbyt wolny, by dogonić flotyllę rybaków, drugi zaś nie nadaje się do pływania po arktycznych wodach. Zdesperowani aktywiści zmuszeni są do podejmowania ogromnego ryzyka, by ocalić wieloryby. Ich działania i balansowanie na krawędzi życia i śmierci nasuwają pytania o granice desperackich zachowań, walki z niesprawiedliwością i biernością instytucji państwowych w tym zakresie. Twórcą tego poruszającego, wyróżniającego się znakomitymi zdjęciami dokumentu jest reżyser, scenarzysta i producent Dan Stone (The World Away). Film otrzymał liczne nagrody na amerykańskich i międzynarodowych festiwalach filmowych w Bend w Oregonie, Los Angeles, Atlancie, Woodstock, Vancouver i Monaco.

Komentarze

Skomentuj
 • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×