Taśmy marca

Taśmy marca, Polska 2008

Film zrealizowany na podstawie materiałów archiwalnych odnalezionych w Instytucie Pamięci Narodowej. To próba rekonstrukcji najważniejszych wydarzeń marca 1986 roku.

  • Czas trwania: 30 minut, Gatunek: Film dokumentalny

Taśmy marca w telewizji

ZwińRozwiń

Twórcy

  • Jerzy Eisler Scenariusz
  • Jerzy Eisler Autor

Opis programu

ZwińRozwiń

Film zrealizowany na podstawie materiałów archiwalnych odnalezionych w Instytucie Pamięci Narodowej. To próba rekonstrukcji najważniejszych wydarzeń marca 1986 roku. Na przekaz składają się zdjęcia wykonane z ukrycia przez operatorów Służby Bezpieczeństwa, ale również materiały zlecone lub zarekwirowane innym ekipom filmowym. Miały one posłużyć do wskazania sprawców, a także do realizacji filmu propagandowego, z czego ostatecznie ówczesne władze zrezygnowały.

Film zrealizowany na podstawie materiałów archiwalnych odnalezionych w Instytucie Pamięci Narodowej. Jest on próbą rekonstrukcji najważniejszych wydarzeń, jakie się wówczas rozegrały i zostały utrwalone kamerą, relacją z miejsc, które były areną tych najbardziej znaczących zdarzeń. Na ten przekaz o marcu 1968 r. składają się zdjęcia wykonane z ukrycia przez operatorów Służby Bezpieczeństwa, ale również materiały zlecone czy też zarekwirowane innym ekipom filmowym. Miały one posłużyć do wskazania sprawców, niewątpliwie także do realizacji filmu propagandowego, z czego ostatecznie ówczesne władze zrezygnowały.

Komentarze

Skomentuj
  • Romek (gość)

    Chyba chodziło o rok 1968, a nie 1986??

    08.03.2019 06:32

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×