Tata sióstr Williams - jak wychować mistrzynie

Raising Tennis Aces: the Williams Story, Wielka Brytania 2002

Dokument przybliży sylwetki znakomitych tenisistek - sióstr Venus i Sereny Williams oraz ich ekscentrycznego ojca Richarda, który w znacznym stopniu przyczynił się do sukcesu sióstr.

  • Czas trwania: 60 minut, Gatunek: Film dokumentalny
  • Reżyseria: Terry Jervis

Tata sióstr Williams - jak wychować mistrzynie w telewizji

ZwińRozwiń

Twórcy

  • Terry Jervis Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Siostry Venus i Serena Williams osiągnęły absolutny szczyt w tenisie, choć z pewnością nie udałoby im się to, gdyby nie ich ekscentryczny i nieugięty ojciec Richard. Reżyser zrealizował odważny portret sióstr i ich ojca, korzystając z niepublikowanych wcześniej nagrań, materiałów z archiwum rodzinnego oraz specjalnie przeprowadzonych na potrzeby filmu wywiadów. Dokument relacjonuje całą drogę sióstr na szczyt od czasu, gdy Venus i Serena ćwiczyły pierwsze serwy w niebezpiecznej dzielnicy Los Angeles po zwycięstwa w topowych turniejach.

Emanują pewnością siebie, wzbudzają kontrowersje i przede wszystkim wygrywają. Siostry Venus i Serena Williams osiągnęły absolutny szczyt w tenisie, choć z pewnością nie udałoby im się to, gdyby nie ich ekscentryczny i nieugięty ojciec Richard. Dziennikarze i inne tenisistki często krytykują siostry Williams za ich arogancję. Mówi się, że stwarzają nieprzyjemną atmosferę na korcie i poza nim. Nie zmienia to jednak faktu, że są wielokrotnymi triumfatorkami turniejów wielkoszlemowych i niekoronowanymi królowymi tenisa. Ceniony reżyser i producent Terry Jarvis postanowił zrewidować niepochlebne opinie na temat Amerykanek. Przez dwa miesiące podglądał ich przygotowania do Wimbledonu, bawiąc w tym czasie w ich domu na Florydzie. Korzystając z niepublikowanych wcześniej nagrań, materiałów z archiwum rodzinnego oraz specjalnie przeprowadzonych na potrzeby filmu wywiadów, zrealizował odważny portret sióstr i ich ojca. Od czasu, gdy Venus i Serena ćwiczyły pierwsze serwy w niebezpiecznej dzielnicy Los Angeles po zwycięstwa w topowych turniejach - niniejszy dokument relacjonuje całą ich drogę na szczyt.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×