Teraz jestem kobietą

I Am a Woman Now, Holandia 2012

Losy czterech kobiet, które ponad pół wieku temu zdecydowały się na zmianę płci. Bohaterki opowiadają, czy żałują życia przeżytego, należąc do innej płci i jaką cenę zapłaciły za dawną odwagę.

 • Czas trwania: 90 minut, Gatunek: Film dokumentalny

Teraz jestem kobietą w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

Dla osób, które pod koniec lat 50. i na początku 60. chciały zmienić płeć, jedynym adresem była klinika doktora Burou w Casablance. Chirurg dokonywał cudów, zmieniając mężczyzn, którzy mieli poczucie, że natura wobec nich się pomyliła, w atrakcyjne kobiety. Dziś od tych operacji minęło ponad pół wieku. Reżyser przedstawia losy czterech kobiet, które rozpatrują konsekwencje dokonanego wiele lat temu wyboru. Bohaterki opowiadają, czy żałują życia przeżytego, należąc do innej płci i jaką cenę zapłaciły za dawną odwagę.

Dla osób, które pod koniec lat 50. i na początku 60. chciały zmienić płeć, jedynym adresem była klinika doktora Burou w Casablance. Ten utalentowany chirurg dokonywał cudów, zmieniając w piękne i atrakcyjne kobiety mężczyzn, którzy mieli poczucie, że natura wobec nich się pomyliła. Dziś od tych operacji minęło ponad pół wieku. Reżyser wybrał do filmu cztery bohaterki o niezwykłych losach, które w filmie dały się namówić na spowiedź z całego życia. Rozpatrują one konsekwencje dokonanego wiele lat temu wyboru. Dziś to stare już kobiety, obarczone bagażem dawnych decyzji i doświadczeniem życiowym. Czy żałują życia przeżytego w innej płci i jaką zapłaciły cenę za swą dawną odwagę?

Komentarze

Skomentuj
 • widz rzadko tele (gość)

  to dokument o osobach transseksualnych, a nie transwestytach, dobrze, że tv publiczna takie nadaje, ważne jest pokazywanie różnych przejawów życia ludzkiego; a dla twardogłowych: może warto byłoby czasem obejrzeć i posłuchać innych punktów widzenia, po to, by poszerzyć horyzonty, co nie oznacza, że trzeba się z nimi zgadzać, tylko przyjąć je jako istniejące.

  19.11.2012 22:09
 • uookie@...

  wszędzie lewastwo

  19.11.2012 16:55

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: 5.0 Głosów: 1

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×