To jest moja Olimpiada

Polska 2008

W programie będzie mowa o tym, czy ruch olimpijski jest uzależniony od polityki. Widzowie zobaczą przygotowania do startu w igrzyskach dwóch reprezentantek Polski i Chinek Li Quian i Xu Jie.

  • Czas trwania: 25 minut, Gatunek: Film dokumentalny

To jest moja Olimpiada w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

W programie będzie mowa o tym, czy ruch olimpijski jest uzależniony od polityki. Widzowie zobaczą przygotowania do startu w igrzyskach dwóch reprezentantek Polski i Chinek Li Quian i Xu Jie. Autorzy zastanowią się, czy sportowcy myślą nad ewentualnym bojkotem ceremonii otwarcia igrzysk i jak reagują na głosy potępienia wobec ich rodzinnego kraju. Przedstawiony będzie dramat polskich sportowców, którym z powodu politycznego bojkotu uniemożliwiono start na IO w Los Angeles w 1984 roku.

Czy ruch olimpijski na stałe jest uzależniony od polityki? Czy pojedynczy sportowcy przygotowujący się do najważniejszego startu w karierze myślą o polityce? Akcja filmu dzieje się na trzech planach. Pierwszy plan to bieżące przygotowania do startu w igrzyskach dwóch reprezentantek Polski, naturalizowanych Chinek Li Quian i Xu Jie. Czy myślą o ewentualnym bojkocie ceremonii otwarcia? Jak reagują na głosy potępienia wobec ich rodzinnego kraju? Na drugim planie opowiadamy dramat polskich sportowców, którym z powodu politycznego bojkotu uniemożliwiono start na olimpiadzie w Los Angeles w 1984 roku. Będą to opowieści zawodników, którym złamano wówczas karierę. I wreszcie plan trzeci: historia olimpijskich bojkotów. Począwszy od roku 1952 co chwila jakieś państwo bojkotuje start w igrzyskach. Z jakich powodów? Czy polityka ma większy wpływ na sport niż nam się wydaje?

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×