To tylko zwierzęta

Polska 2012

Dokument poruszający temat praw zwierząt. Twórcy przybliżają obecną sytuację zwierząt w Polsce, nakreślają jej przyczyny oraz zachęcają do zmian i aktywności.

  • Czas trwania: 75 minut, Gatunek: Film dokumentalny
  • Reżyseria: Łukasz Musiał, Adam Ptaszyński

To tylko zwierzęta w telewizji

ZwińRozwiń

Twórcy

  • Łukasz Musiał Reżyseria
  • Adam Ptaszyński Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Dokument poruszający temat praw zwierząt. Twórcy przybliżają obecną sytuację zwierząt w Polsce, nakreślają jej przyczyny oraz zachęcają do zmian i aktywności. Starają się odpowiedzieć na pytanie, kim są zwierzęta i jakie zajmują miejsce we współczesnym społeczeństwie, dlaczego są zabijane w ogromnych ilościach, dlaczego są więzione i dlaczego zadaje im się niepotrzebny ból.

Film dokumentalny o różnych obliczach relacji człowieka z innymi gatunkami. Kim są zwierzęta i jakie zajmują miejsce we współczesnym społeczeństwie? Dlaczego są zabijane w ilościach, których nie da się zliczyć, dlaczego są więzione i zadaje im się niepotrzebny ból, skoro, podobnie jak my, chcą tylko żyć, być wolne i nie cierpieć? W jaki sposób uprzedmiotowienie zwierząt odbija się na relacjach międzyludzkich? Jeżeli odpowiedzią jest, że „to tylko zwierzęta”, kim więc jest człowiek? „To tylko zwierzęta” to pierwszy polski pełnometrażowy film dokumentalny, poruszający temat praw zwierząt. Twórcy przybliżają obecną sytuację zwierząt w Polsce, nakreślają jej przyczyny oraz zachęcają do zmian i aktywności.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×