Toksyczna Somalia

Toxic Somalia: L'autre piraterie, Francja 2010

W ciągu kilku lat Somalia stała się składowiskiem odpadów toksycznych dla zachodniego świata. Do afrykańskiego kraju wysyłane są statki niebezpiecznych chemikaliów i materiałów radioaktywnych.

  • Czas trwania: 60 minut, Gatunek: Film dokumentalny

Toksyczna Somalia w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

W ciągu kilku lat Somalia stała się składowiskiem odpadów toksycznych dla zachodniego świata. To właśnie do afrykańskiego kraju wysyłane są statki pełne skrajnie niebezpiecznych chemikaliów i materiałów radioaktywnych. W cały proceder zamieszana jest zaś włoska mafia. Toksyczne odpady wciąż zatruwają miejscową wodę i ziemię, lokalne władze udają, że problem nie istnieje, a poszkodowanej ludności nikt nie pyta o zdanie.

W ciągu kilku lat Somalia stała się składowiskiem odpadów toksycznych dla zachodniego świata. To właśnie do afrykańskiego kraju wysyłane są statki pełne skrajnie niebezpiecznych chemikaliów i materiałów radioaktywnych. W cały proceder zamieszana jest zaś włoska mafia. Liczba śmiertelnych ofiar zatrucia w somalijskim regionie Puntland wynosi już setki, podczas gdy tysiące wciąż żywych cierpią na poważne choroby. Fatalny stan służby zdrowia uniemożliwia realne oszacowanie rozmiarów tragedii, niemniej jedno jest pewna: sytuacja wymaga natychmiastowej interwencji. Niestety nic nie wskazuje na to, by Somalia przestała być wysypiskiem najbardziej problematycznych śmieci. Toksyczne odpady wciąż zatruwają miejscową wodę i ziemię, lokalne władze udają, że problem nie istnieje, a poszkodowanej ludności nikt nie pyta o zdanie. Kto stoi za tym procederem? Znaleźć odpowiedź na to pytanie nie jest łatwo. Dwóch włoskich dziennikarzy próbowało przeprowadzić śledztwo i skończyło się ono dla nich tragicznie. Dopiero w roku 2009 ujawnione zostały szokujące informacje, wyjawione przez jednego z włoskich mafiosów...

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×