Tony Curtis - gwiazdor z Bronksu

Tony Curtis: Driven to stardom, Francja 2011

Opowieść o życiu i karierze Tony'ego Curtisa. Był filmowym amantem, idolem pokolenia, wielką gwiazdą ekranu. Zdołał pokonać wiele przeciwności losu, aby rozbłysnąć w hollywoodzkiej fabryce snów.

  • Czas trwania: 65 minut, Gatunek: Film dokumentalny
  • Reżyseria: Ian Ayres

Tony Curtis - gwiazdor z Bronksu w telewizji

ZwińRozwiń

Twórcy

  • Ian Ayres Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Opowieść o trwającej sześć dekad barwnej karierze zmarłego przed trzema laty aktora. Niełatwe dzieciństwo, eksplozja popularności, rozliczne romanse (m.in. z Marilyn Monroe), konflikty i przyjaźnie - wszystko to składa się na portret jednej z najbardziej magnetycznych postaci Hollywood. Urodził się w 1925 roku jako Bernard Schwartz w rodzinie ubogich węgierskich Żydów. Zmagając się z ubóstwem i prześladowaniami w szkole, przyszły gwiazdor odskocznię od szarości życia odnalazł w filmie.

Był filmowym amantem, idolem pokolenia, wielką gwiazdą ekranu. Tony Curtis zdołał pokonać wiele przeciwności losu, aby rozbłysnąć w hollywoodzkiej fabryce snów. Urodził się w 1925 roku jako Bernard Schwartz w rodzinie ubogich węgierskich Żydów. Zmagając się z ubóstwem i prześladowaniami w szkole, przyszły gwiazdor odskocznię od szarości życia odnalazł w filmie. Jako młodzieniec chętnie zaglądał do nowojorskich kin, gdzie chłonął nowe produkcje z Carym Grantem i Errolem Flynnem, nie wiedząc, że już niebawem dołączy do nich w panteonie sław. „Tony Curtis. Gwiazdor z Bronksu” to opowieść o trwającej sześć dekad barwnej karierze zmarłego przed trzema laty aktora. Niełatwe dzieciństwo, eksplozja popularności, rozliczne romanse (m.in. z Marilyn Monroe), konflikty i przyjaźnie - wszystko to składa się na portret jednej z najbardziej magnetycznych postaci Hollywood.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×