Top Gear i samochody Bonda

Top Gear: 50 Years of Bond Cars, 0

Żaden bohater filmów akcji nie miał tak wspaniałych samochodów jak James Bond. Richard przygląda się jego szpiegowskim wozom. Sam także postanawia stworzyć własny samochód szpiegowski.

  • Czas trwania: 65 minut, Gatunek: Film dokumentalny

Top Gear i samochody Bonda w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

Richard opowie historie Astona Martina oraz Lotusa Esprit - najbardziej znanych samochodów prezentowanych w serii filmów z Jamesem Bondem. Zasiądzie także za kierownicą oryginalnego DB5, wyposażonego we wszystkie znane z filmu gadżety. Widzowie dowiedzą się, dlaczego Aston Martin zdobył rolę samochodu agenta, w jaki sposób zrealizowano sekwencję pościgu z filmu "Goldfinger" oraz jak Lotus przejął zadania poprzednika w latach 70. Gadżety Bonda robią na Richardzie wielkie wrażenie i postanawia on stworzyć własny szpiegowski samochód.

Richard opowie historie Astona Martina oraz Lotusa Esprit – najbardziej znanych „bondowskich” wozów. Zasiądzie także za kierownicą oryginalnego DB5, wyposażonego we wszystkie znane z filmu gadżety. Dowiemy się, czemu to właśnie Aston Martin zdobył rolę samochodu słynnego agenta, w jaki sposób zrealizowano sekwencję pościgu z filmu Goldfinger, oraz w jaki sposób Lotus przejął zadania swego poprzednika w latach 70. XX wieku.

W programie zobaczymy także wywiady z byłym Bondem, Sir Rogerem Moorem. Reżyserzy filmów o słynnym agencie, Guy Hamilton oraz Vic Armstrong, opowiedzą o tym, jak tworzyli sekwencje akcji – dzięki nim poznamy dzieje najsłynniejszych pościgów, strzelanin i walk, zarejestrowanych na filmie.

Gadżety Bonda robią na Richardzie tak wielkie wrażenie, że postanawia on stworzyć swoją własny, tani szpiegowski samochód. I to nie jeden! Richard zrobi kryzysową wersję niewidzialnego Astona Martina Vanquish (wzorowanego na filmie Śmierć nadejdzie jutro), a także zbuduje coś, czego nie udało się stworzyć nawet twórcom oryginalnych filmów: podwodną wersję sportowego Lotusa.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: 8.0 Głosów: 1

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×