TOPR na każde wezwanie

TOPR na każde wezwanie, Polska

Dokument poświęcony pamięci ratowników, którzy zginęli w Tatrach, ukazujący najtragiczniejsze zdarzenia, które rozegrały się w ciągu 110 lat istnienia Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

  • Gatunek: Film dokumentalny

TOPR na każde wezwanie w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Opis programu

ZwińRozwiń

Dokument poświęcony pamięci ratowników, którzy zginęli w Tatrach, niosąc pomoc innym. To opowieść o najtragiczniejszych wydarzeniach, które rozegrały się w ciągu 110 lat istnienia Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Widzowie poznają m.in. historię katastrofy śmigłowca z 11 sierpnia 1994 roku. Na film składają się rozmowy z ratownikami TOPR, lekarzami, ekspertami, uratowanymi i rodzinami zmarłych. Wykorzystano w nim zdjęcia archiwalne z Muzeum Tatrzańskiego w Zakopanem oraz materiały z prywatnych kamer ratowników.

"TOPR. Na każde wezwanie" to film dokumentalny, który powstał z okazji 110. rocznicy utworzenia Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. To efekt współpracy TOPR-u, Telewizji POLSAT i Polkomtel-u. "TOPR. Na każde wezwanie" jest poświęcony pamięci ratowników, którzy zginęli w Tatrach niosąc pomoc innym. To opowieść o najtragiczniejszych historiach, na przestrzeni 110 lat istnienia TOPRu. - To jest bardzo dobra produkcja dokumentalna, zrobiona w sposób subtelny o najpoważniejszych sprawach, które nas dotykały - mówił w Polsat News Jan Krzysztof, naczelnik TOPR. To m.in. katastrofa śmigłowca z 11 sierpnia 1994 roku, w której zgięło dwóch pilotów i dwóch ratowników. Od 25 lat, po raz pierwszy ratownicy, którzy chwilę przed katastrofą wyskoczyli ze śmigłowca, tak szczerze i otwarcie opowiadają o tym zdarzeniu i o stracie swoich przyjaciół. Na dokument składają się rozmowy z ratownikami TOPR, lekarzami, ekspertami, uratowanymi i rodzinami zmarłych. W filmie wykorzystano zdjęcia archiwalne z Muzeum Tatrzańskiego w Zakopanem oraz materiały z prywatnych kamer ratowników TOPR. Autorami dokumentu są Natalia Knapik, Wojciech Pochrzęst i Radosław Kietliński.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×