Traffic Stop

Traffic Stop, USA 2017

Afroamerykanka Breaion King została zatrzymana przez policję za drobne wykroczenie drogowe. Funkcjonariusz użył siły i przekroczył kompetencje. Poszkodowana kobieta próbuje dochodzić swych praw.

  • Czas trwania: 31 minut, Gatunek: Film dokumentalny
  • Reżyseria: Kate Davis

Multimedia

Twórcy

  • Kate Davis Montaż
  • Tom Bergmann Zdjęcia
  • David Heilbroner Producent
  • Kate Davis Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Breaion King jest Afroamerykanką, która jako pierwsza w rodzinie zdobyła tytuł magistra. 15 czerwca 2015 roku zaangażowana w pracę nauczycielka została zatrzymana przez policję za drobne wykroczenie drogowe. Funkcjonariusz niespodziewanie użył wobec niej siły i przekroczył kompetencje. Poszkodowana kobieta próbuje dochodzić swych praw. Wydarzenie miało ogromny wpływ na jej codzienność. King stara się otrząsnąć i znaleźć siłę, żeby żyć dalej.

Breaion King jest Afroamerykanką, która jako pierwsza w rodzinie zdobyła tytuł magistra. 15 czerwca 2015 roku ta zaangażowana w swoją pracę nauczycielka została zatrzymana przez policję w Austin w Teksasie za marginalne wykroczenie drogowe. Funkcjonariusz niespodziewanie użył wobec niej siły i przekroczył swoje kompetencje. Poszkodowana kobieta próbuje dochodzić swych praw. Wydarzenie miało ogromny wpływ na jej codzienność. Straumatyzowana stara się otrząsnąć i znaleźć siłę, żeby żyć dalej. Wstrząsający dokument HBO w reżyserii wyróżnionej nagrodą Emmy Kate Davis (Jockey). Popisowo zrealizowana produkcja porusza ważny społecznie temat nadużywania władzy przez funkcjonariuszy policji wobec obywateli afroamerykańskiego pochodzenia. Obraz pokazuje sylwetkę pogodnej i pełnej ambicji kobiety, której życie niespodziewanie przewróciło się do góry nogami. Sprawcami jej cierpienia były osoby, które powinny były bronić jej praw, a nie je łamać.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×