Trzy sezony

Three Seasons, Wietnam/USA 1999

Weteran wojny w Wietnamie po 25 latach powraca do miasta Ho Chi Minh, aby odnaleźć córkę. Jego losy splatają się z losami innych mieszkańców dawnego Sajgonu.

  • Czas trwania: 105 minut, Gatunek: Dramat obyczajowy
  • Reżyseria: Tony Bui

Trzy sezony w telewizji

ZwińRozwiń

Twórcy

  • Timothy Linh Bui Scenariusz
  • Tony Bui Scenariusz
  • Tony Bui Reżyseria
  • Keith Reamer Montaż
  • Lisa Rinzler Zdjęcia
  • Richard Horowitz Muzyka
  • Tony Bui Producent

Opis programu

ZwińRozwiń

Amerykanin James Hager, weteran wojny w Wietnamie, po 25 latach powraca do miasta Ho Chi Minh, aby odnaleźć dziecko - owoc romansu z Wietnamką. Odwiedza miejsce, w którym poznał ukochaną, licząc, że spotka tam córkę. Historia Jamesa splata się z losami innych mieszkańców Ho Chi Minh. Są wśród nich uliczny sprzedawca Woody, któremu ktoś kradnie przenośny kram, zakochany w prostytutce rykszarz Hai oraz dziewczyna z plantacji kwiatów lotosu, Kien An, spisująca ostatnie wiersze cierpiącego na trąd pracodawcy.

Harvey Keitel jako Amerykanin w Wietnamie. Zachwycająca wizualnie opowieść o kilku mieszkańcach wietnamskiego miasta Ho Chi Minh, pokazująca kontrasty i rozwój tego państwa ponad dwadzieścia lat po zakończeniu wojny. Amerykanin James Hager (Harvey Keitel) weteran z Wietnamu, powraca do miasta Ho Chi Minh, aby odnaleźć swoją przybraną córkę, którą opiekował się w trakcie wojny. Podróż ta jest jednocześnie sentymentalną odyseją w miejsca, gdzie upłynęła pełna niebezpieczeństw, ale na swój sposób piękna młodość. Historia Jamesa splata się z opowieściami innych mieszkańców Ho Chi Minh. Jest wśród nich Woody (Huu Duoc Nguyen), chłopiec pracujący jako uliczny sprzedawca, którego James spotyka na swojej drodze. Kiedy Woody zostanie obrabowany to właśnie amerykański żołnierz będzie dla niego pierwszym podejrzanym. Jest też rykszarz Hai (Don Duong), który pewnego dnia podwozi ekskluzywną prostytutkę Lan (Diep Bui) i bez pamięci się w niej zakochuje. Odtąd codziennie będzie czekał na nią w swojej rykszy. Poznajemy również historię Kien An (Ngoc Hiep Nguyen), młodej kobiety, która podejmuje pracę na plantacji orchidei. Jej szefem jest prowadzący pustelniczy tryb życia, chory na trąd Teacher Dao (Manh Cuong Tran), którego piękny śpiew Kien An budzi z depresji. "Trzy pory roku" to pierwszy (od czasu zniesienia embarga w 1994 roku przez prezydenta Billa Clintona) amerykański film zrealizowany w Wietnamie. Jego reżyser sam jest Wietnamczykiem, który dzięki tej produkcji mógł powrócić do kraju po 24 latach emigracji. Jak podkreślał Tony Bui "Trzy pory roku" to przede wszystkim wyraz nostalgii za ojczyzną, z której twórca wyjechał wraz z bratem Timothym Linhem Bui, scenarzystą filmu. Bracia Bui mają zresztą wielkie szanse stać się wietnamskimi braćmi Coen. Podobnie jak Amerykanie pracują razem i razem zdobywają prestiżowe nagrody. Obaj też uważani są za odkrycie kina niezależnego ostatnich sezonów.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: 5.7 Głosów: 3

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×