Turyści do domu. Oblegane miasta Europy

Tourist Go Home! Europe's Dream Destinations at Risk, Niemcy 2017

Turystyka miejska w Europie cieszy się największą popularnością w dziejach. Ale miasta takie jak Wenecja, Barcelona i Dubrownik nie mogą już sobie poradzić z odwiedzającymi je tłumami.

  • Czas trwania: 52 minut, Gatunek: Film dokumentalny
  • Reżyseria: Antje Christ

Turyści do domu. Oblegane miasta Europy w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Twórcy

  • Antje Christ Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

30 milionów zwiedzających Wenecję rocznie, 10 milionów Barcelonę i prawie 2 miliony Dubrownik - miasta coraz gorzej radzą sobie z tłumami, rosnącymi czynszami i górami śmieci. Masowa turystyka niszczy dokładnie to, co przyciąga podróżników do popularnych miast - różnorodność kulturalną i kosmopolityczny styl życia. Autentyczność zmienia się w biznes. Spekulanci twierdzą, że miasta te są na granicy upadku.

Czym jest globalna turystyka? W szerokiej perspektywie: masowym zwiedzaniem, które powstało dzięki tanim liniom lotniczym. Turystyka miejska w Europie cieszy się największą popularnością w dziejach. Ale miasta takie jak Wenecja, Barcelona i Dubrownik nie mogą już sobie poradzić z odwiedzającymi je tłumami. Z czym się to wiąże? 30 milionów zwiedzających Wenecję rocznie, 10 milionów Barcelonę i prawie 2 miliony Dubrownik. Miasta coraz gorzej radzą sobie z tłumami, rosnącymi czynszami i górami śmieci. Masowa turystyka niszczy dokładnie to, co przyciąga podróżników do popularnych miast – różnorodność kulturalną i kosmopolityczny styl życia. Autentyczność zmienia się w biznes. Spekulanci twierdzą, że miasta te są na granicy upadku. Jak je uratować? Rzeczowy, niemiecki dokument na tematy znane każdemu turyście. I każdemu mieszkańcowi turystycznych miast.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×