Tuviah Friedman - łowca nazistów

0

Losy Tuviah Friedman'a, człowieka, który spędził 60 lat życia na tropieniu nazistów. Friedman po wojnie pracował w Haganah - żydowskiej paramilitarnej organizacji.

 • Czas trwania: 120 minut, Gatunek: Film dokumentalny

Tuviah Friedman - łowca nazistów w telewizji

ZwińRozwiń
 • Poniedziałek 06.09.2010 03:35

  iTVN

 • Środa 01.09.2010 22:15

  iTVN

Opis programu

ZwińRozwiń

Losy Tuviah Friedman'a, człowieka, który spędził 60 lat życia na tropieniu nazistów. Friedman podczas II wojny światowej przebywał w obozie koncentracyjnym niedaleko Radomia, z którego uciekł w 1944 roku. Po wojnie pracował w Haganah - żydowskiej paramilitarnej organizacji. Razem z współpracownikami wyśledzili i aresztowali większą część nazistowskich zbrodniarzy wojennych. Brał czynny udział w ściganiu i pojmaniu Adolfa Eichmann'a. Obecnie Friedman jest dyrektorem Centrum Dokumentacji Zbrodni Nazistowskich w Haifie.

Dokument opisuje losy Tuviah Friedman'a, który spędził 60 lat swego życia na tropieniu nazistów. Friedman podczas II wojny światowej przebywał w obozie koncentracyjnym niedaleko Radomia, z którego uciekł w 1944 roku. Po wojnie pracował w Haganah - żydowskiej paramilitarnej organizacji. Razem ze swoimi współpracownikami wyśledzili i aresztowali większą część nazistowskich zbrodniarzy wojennych. Brał czynny udział w ściganiu i pojmaniu Adolfa Eichmann'a. Obecnie jest on dyrektorem Centrum Dokumentacji Zbrodni Nazistowskich w Haifie.

Komentarze

Skomentuj
 • ola z Kanady. (gość)

  Bardzo interesujacy film o tak wspanialym czlowieku. Chetnie obejrze jeszcze raz.

  03.09.2010 22:07

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×