Tylko wiatr

Tylko wiatr, Polska 2021

Zdzisław i jego wnuczka wyruszają w podróż do odległej wioski w Kazachstanie. Dla mężczyzny jest to powrót do miejsca, dokąd został zesłany przez Rosjan podczas II wojny światowej.

 • Czas trwania: 58 minut, Gatunek: Film dokumentalny
 • Reżyseria: Zofia Kowalewska

Tylko wiatr w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Twórcy

 • Zofia Kowalewska Reżyseria
 • Jerzy Zawadzki Montaż

Opis programu

92 - letni Zdzisław i jego 25 - letnia wnuczka wyruszają w liczącą 5000 km podróż do odległej wioski w Kazachstanie. Dla niego jest to powrót do miejsca, w które jako nastolatek został zesłany przez Sowietów podczas II wojny światowej. Po 70 latach ponownie wyrusza w podróż do kraju dzieciństwa w poszukiwaniu swojej pierwszej miłości, którą musiał zostawić za sobą. Wnuczka pragnie wesprzeć go w tej trudnej podróży, jednocześnie odkrywając rzeczywistość kryjącą się za bajkami, które słyszała w dzieciństwie. Jest to ostatnia szansa dla nich, aby się pożegnać.

Komentarze

Skomentuj
 • Aleksandra Kujawska (gość)

  Oglądam teraz 8.11.2022. Bardzo wzruszający dokument, wciągająca historia podróży. Cudowna wnuczka. Ech, co za los….Pozdrawiam serdecznie

  09.11.2022 01:05
 • vmorli (gość)

  ciekawy wzruszający, , każdy z nas seniorów chce wracać do miejsc z młodości. W Polsce te miejsca ZANIKAJĄ z powodu wyścigu za nowym, sentymenty nie mają racji bytu, nawet historyczne obiekty są burzone by dać miejsce nowym, choć te stare, gdyby odrestaurowane, pozwoliłyby na ciagłość historyczną. Filmowi brak map, pozwalających na lepsze zrozumienie tragedii Polaków i ich życia w sojuzie. Kazachstan zmienił się lecz niewiele w ciągu 77 lat, od zawsze wiemy że utrzymywanie polskości było najmocniejsze na wschodzie. Rosja, bez wkładu Polaków w jej rozwój byłaby tylko ogromnym terytorium i wciąż takim jest i będzie jeśli satrapowie tacy jak Putin będą u władzy. Niestety to naród umysłowo niewolnych gotowych żyć tylko pod batem

  20.05.2022 13:29
 • Gość (gość)

  Tego się nie dowiemy. Ale czy wnuczka nie jest jednocześnie reżyserem tego filmu?

  19.05.2022 00:24
 • Aneczka (gość)

  Czy Zdzisław żyje?

  19.05.2022 00:01
 • Paweł (gość)

  Przejmujący film o podróży, pełen tęsknoty, miłości bólu i cierpienia. Piękna historia. Film pokazuje miłość wnuczki do swojego dziadka. Bardzo wzruszające.

  18.05.2022 23:35

Dodaj komentarz

  Ocena społeczności: 7.5 Głosów: 2

  Hity dnia

  Wszystkie hity »

  Logowanie

  Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

  ×