Tysiąc zdjęć: ostatnia droga Roberta Kennedy'ego

One Thousand Pictures: RFK's Last Journey, USA/Wielka Brytania 2010

5 lat po zabójstwie Johna F. Kennedy'ego, z ręki zamachowca zginął jego brat kandydat na prezydenta, Robert F. Kennedy. Ameryka pogrążyła się w żałobie, co znakomicie pokazują fotografie Paula Fusco.

  • Czas trwania: 45 minut, Gatunek: Film dokumentalny

Tysiąc zdjęć: ostatnia droga Roberta Kennedy'ego w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

Zmarły w 1968 roku Robert F. Kennedy, był nie tylko kandydatem na prezydenta USA, był też człowiekiem walczącym o prawa człowieka. Jego śmierć wywołała w kraju olbrzymie poruszenie i smutek. Kennedy miał zostać pochowany na cmentarzu Arlington National. Podróż trumny pociągiem miała trwać kilka godzin, a trwała cały dzień. Ludzie spontanicznie wychodzili na trasę przejazdu, by pożegnać polityka. Jedyny obecny w pociągu fotograf Paul Fusco miał unikalną okazję dokumentować sytuację. Zrobił 1000 zdjęć ukazujących smutek, żal i żałobę Amerykanów.

W niemal pięć lat po zabójstwie Johna F. Kennedy’ego, z ręki zamachowca ginie jego brat kandydat na prezydenta Robert F. Kennedy. Ameryka pogrąża się w żałobie, co znakomicie pokazują fotografie Paula Fusco. Zmarły 6 czerwca 1968 roku Robert F. Kennedy, był nie tylko kandydatem na prezydenta USA, był też człowiekiem walczącym o prawa człowieka. Amerykanie zdążyli go pokochać w trakcie jego krótkiej, ale intensywnej kariery politycznej. Dlatego jego śmierć wywołała w kraju olbrzymie poruszenie i smutek. Kennedy miał zostać pochowany na cmentarzu Arlington National. Podróż trumny pociągiem miała trwać kilka godzin, a trwała cały dzień. Ludzie spontanicznie wychodzili na trasę przejazdu, by pożegnać polityka. Jedyny obecny w pociągu fotograf Paul Fusco miał unikalną okazję dokumentować całą tę sytuację. Zrobił ponad tysiąc zdjęć ukazujących smutek, żal i żałobę Amerykanów. W 43. rocznicę tego wydarzenia twórcy dokumentu odnowili fotografie Fusco i tym samym przywołali te tragiczne chwile amerykańskiej historii.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×