Uchwycić tatę

Chihi o tori ni, Japonia 2012

Dwie siostry jadą na wieś, by pożegnać umierającego ojca, którego prawie wcale nie znają. Przed laty mężczyzna odszedł od rodziny do innej kobiety.

  • Czas trwania: 75 minut, Gatunek: Dramat obyczajowy
  • Reżyseria: Ryota Nakano

Uchwycić tatę w telewizji

ZwińRozwiń

Twórcy

  • Ryota Nakano Scenariusz
  • Ryota Nakano Reżyseria
  • Ryota Nakano Montaż
  • Takashi Watanabe Muzyka
  • Noriyasu Hiragata Producent

Opis programu

ZwińRozwiń

Siedemnastoletnia Koharu mieszka w małym miasteczku z matką Sawą i starszą siostrą Hazuki. Ich ojciec odszedł od rodziny do innej kobiety, gdy Koharu miała zaledwie trzy lata. Pewnego letniego wieczoru matka informuje córki, że ich ojciec umiera. Chce, by go odwiedziły i zrobiły mu zdjęcie na łożu śmierci. Koharu i Hazuki jadą na wieś, skąd pochodzi ich ojciec, by spełnić życzenie Sawy.

Dwie młodziutkie siostry podróżują na wieś pożegnać umierającego ojca, którego prawie wcale nie znają. Koharu (Nanoka Matsubara) ma siedemnaście lat i mieszka w małym miasteczku z matką Sawą (Makiko Watanabe) i starszą siostrą Hazuki (Erisa Yanagi). Ich ojciec odszedł od rodziny do innej kobiety, gdy Koharu miała zaledwie trzy lata. Pewnego letniego wieczoru matka informuje córki, że ich ojciec umiera. Chce, by go odwiedziły i zrobiły mu zdjęcie na łożu śmierci. Koharu i Hazuki jadą na wieś, skąd pochodzi ich ojciec, by spełnić życzenie Sawy. Subtelna, pełna ciepłego humoru opowieść o śmierci, pożegnaniu, wspomnieniach i emocjach, których czas nie jest w stanie zatrzeć. Niejednorodny gatunkowo obraz łączy w sobie elementy komedii obyczajowej, filmu drogi i dramatu. Ten "cudownie dziwaczny" film, jak określiła go recenzentka opiniotwórczego Variety, to debiutanckie dzieło urodzonego w Kioto reżysera, scenarzysty i montażysty Ryoty Nakano, który otrzymał za nie nagrodę dla najlepszego reżysera oraz wyróżnienie specjalne na międzynarodowym festiwalu Skip City. W rolach głównych wystąpiły: nagrodzona za swoją rolę na Asia-Pacific Film Festival Makiko Watanabe (Las w żałobie, Himizu), Erisa Yanagi (Snowchild) oraz debiutująca na dużym ekranie Nanoka Matsubara.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×