Uczeń czarnoksiężnika - Refleksje prof. Karola Modzelewskiego

Uczeń czarnoksiężnika - Refleksje prof. Karola Modzelewskiego, Polska 2004

Rozmowy z Karolem Modzelewskim odwołujące się do jego życia, które jest częścią historii polskiej opozycji demokratycznej. Bohater był działaczem opozycji antykomunistycznej i więźniem politycznym.

  • Czas trwania: 49 minut, Gatunek: Film dokumentalny

Uczeń czarnoksiężnika - Refleksje prof. Karola Modzelewskiego w telewizji

ZwińRozwiń

Twórcy

  • Stanisław Wolny Autor

Opis programu

ZwińRozwiń

Rozmowy z Karolem Modzelewskim odwołujące się do jego życia, które jest częścią historii polskiej opozycji demokratycznej. Bohater - pasierb przedwojennego komunisty, członek PZPR - stał się działaczem opozycji antykomunistycznej i więźniem politycznym. W III Rzeczpospolitej został senatorem, honorowym przewodniczącym Unii Pracy, kawalerem Orderu Orła Białego, kierownikiem Zakładu Historii Średniowiecznej Uniwersytetu Warszawskiego.

Biografia prof. Karola Modzelewskiego stanowi znakomity scenariusz na film historyczno-społeczno-obyczajowy. Ten pasierb przedwojennego komunisty, członek PZPR, został działaczem opozycji antykomunistycznej i więźniem politycznym. Senator III Rzeczpospolitej, honorowy Przewodniczący Unii Pracy, kawaler Orderu Orła Białego, kierownik Zakładu Historii Średniowiecznej Uniwersytetu Warszawskiego. Cykl rozmów z Karolem Modzelewskim odwoływać się będzie do jego życia, które jest częścią historii polskiej opozycji demokratycznej.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×