UFO i zimna wojna

UFO's and the Cold War, Niemcy 2005

Film opowiada o powiązaniach między obserwacjami UFO w USA i ZSRR i o tym jak te supermocarstwa rozgrywały między sobą tę kartę zastraszania się nawzajem ewentualnością dominacji przez obcych.

 • Czas trwania: 60 minut, Gatunek: Film dokumentalny

UFO i zimna wojna w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

Wiele "nadzwyczajnych zjawisk" to po prostu produkt zniekształconych informacji, ale wiele z nich to także prawdziwe sceny z tajnych prac nad konstrukcją nowego samolotu. Film opowiada o powiązaniach między obserwacjami UFO w Ameryce i Związku Radzieckim i o tym jak te supermocarstwa rozgrywały między sobą tę kartę zastraszania się nawzajem ewentualnością dominacji przez obcych a także, jak ten irracjonalny lęk przenosił się na całe narody w i tak już drażliwych czasach zimnej wojny.

UFO - latające spodki, które rzekomo miały zdominować świat stały się elementem zarówno pop kultury, jak i... zimnej wojny. Większość tych "fenomenów" zwykle dało się wytłumaczyć ale niektóre z bardziej niejasnych przypadków tego typu kryją tajemnice ściśle tajnych akcji militarnych i działań wywiadu. Wiele z tych "nadzwyczajnych zjawisk" to po prostu produkt zniekształconych informacji, ale wiele z nich to także prawdziwe sceny z tajnych prac nad konstrukcją nowego samolotu. Film opowiada o powiązaniach między obserwacjami UFO w Ameryce i Związku Radzieckim i o tym jak te supermocarstwa rozgrywały między sobą tę kartę zastraszania się nawzajem ewentualnością dominacji przez obcych a także, jak ten irracjonalny lęk przenosił się na całe narody w i tak już drażliwych czasach zimnej wojny.

Komentarze

Skomentuj
 • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

  Ocena społeczności: - Głosów: 0

  Hity dnia

  Wszystkie hity »

  Logowanie

  Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

  ×