UFO w jej oczach

UFO In Her Eyes, Niemcy 2011

Bohaterką jest dziewczyna przekonana o tym, że widziała UFO. Jej historia staje się impulsem do niekontrolowanego rozwoju wioski.

  • Czas trwania: 140 minut, Gatunek: Komediodramat
  • Reżyseria: Xiaolu Guo

UFO w jej oczach w telewizji

ZwińRozwiń

Twórcy

  • Pamela Casey Scenariusz
  • Xiaolu Guo Reżyseria
  • Nikolai Hartmann Montaż
  • Michał Tywoniuk Zdjęcia
  • Fatih Akin Producent

Opis programu

ZwińRozwiń

Bohaterką jest Kwok Yun, która ma romans z żonatym dyrektorem szkoły. Któregoś dnia życiem kobiety wstrząsają dwa nieprawdopodobne zdarzenia. Kwok widzi na niebie dziwne blaski, które przypominają latający talerz. Po drodze do domu, na pustkowiu, spotyka ukąszonego przez węża Amerykanina. Kobieta ratuje mu życie, za co on odwdzięcza się jej czekiem na pokaźną kwotę. Mieszkańcy od razu ujawniają zazdrość i chciwość. Przoduje w tym pani naczelnik, która, korzystając z zainteresowania wioską, pragnie ją zmienić w atrakcję turystyczną.

Chińska wioska położona w malowniczej dolinie. Młoda Kwok Yun, pracująca w miejscowej kopalni, spotyka się potajemnie z żonatym dyrektorem szkoły. Pewnego dnia za sprawą dwóch, równie nieprawdopodobnych zdarzeń jej życie zmieni się na zawsze. Nie dość, że na pustkowiu spotyka Amerykanina (symbol zachodniego kapitalizmu), to na dodatek widzi na niebie dziwne odblaski, które do złudzenia przypominają latający talerz. Wkrótce Kwok Yun zostaje bohaterką lokalnej społeczności i otrzymuje tytuł wzorowej obywatelki. Tymczasem do wioski przybywa detektyw prowadzący śledztwo w sprawie pojawienia się UFO i zaczyna przesłuchiwać mieszkańców. „UFO w jej oczach” to skrząca się ironią i dowcipem satyra na chiński rozwój gospodarczy i globalizację. Obserwujemy starania krewkiej pani naczelnik, która wykorzystując sensację związaną z rzekomym wylądowaniem UFO chce uczynić z nikomu nieznanej wioski wspieraną rządowo atrakcję turystyczną. Młoda chińska reżyserka i pisarka - Xiaolu Guo, oparła pomysł filmu na swojej książce pod tym samym tytułem. Inspirując się twórczością Franza Kafki i Rashomonem Akiry Kurosawy sportretowała życie zwyczajnych ludzi, którzy starają się radzić sobie z radykalnymi zmianami systemu politycznego we współczesnym, chaotycznym chińskim społeczeństwie. „UFO w jej oczach” to również rodzaj filmowego śledztwa, ze świetnymi kreacjami aktorskimi, i wspaniały plastycznie - dzięki olśniewającym zdjęciom polskiego operatora Michała Tywoniuka - portret chińskiej prowincji. Całości dopełnia muzyka Mocky'ego, piosenkarza, producenta i multiinstrumentalisty, w której łączy on tradycyjne chińskie dźwięki z nowoczesną elektroniką.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×