Ukraiński sługa narodu

Ukraiński sługa narodu, Polska 2020

Autorka filmu próbuje wyjaśnić fenomen popularności Wołodymyra Zełenskiego. Zastanawia się, czy pełnia władzy, przy słabości instytucji państwa, stanie się pokusą do stworzenia autorytarnych rządów.

 • Czas trwania: 50 minut, Gatunek: Film dokumentalny
 • Reżyseria: Barbara Włodarczyk

Ukraiński sługa narodu w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Twórcy

 • Barbara Włodarczyk Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Autorka filmu próbuje wyjaśnić fenomen popularności Wołodymyra Zełenskiego. Pokazuje, w jaki sposób prezydent Ukrainy wykorzystuje ogromne zaufanie społeczne. Zastanawia się, czy pełnia władzy, przy słabości instytucji państwa, stanie się pokusą do stworzenia autorytarnych rządów. Rozpatruje możliwe konsekwencje skupienia władzy w rękach człowieka, który robi najbardziej spektakularną karierę polityczną w Europie.

Celem filmu jest odpowiedź na pytanie, na czym polega fenomen popularności Wołodymyra Zełenskiegoi w jaki sposób wykorzystuje on ogromny mandat społeczny. Czy pełnia władzy, przy słabości instytucji państwa, nie stanie się pokusą do autorytarnych rządów? Będzie to swoista anatomia sukcesu Sługi Narodu i konsekwencji (także międzynarodowych) skupienia władzy w rękach człowieka, który robi najbardziejspektakularną karierę polityczną w Europie. Wszystko w atrakcyjnej formie kina akcji. Bez patosu i nadęcia.

Komentarze

Skomentuj
 • Degrengolada w komentarzach głównie z 2021r. i 2022r. to w dużej części programowa robota ruskich🇷🇺 "komentatorów", nie tylko polski internet tak zaśmiecają. (gość)

  Często udają Polaków-antysemitów, nierzadko piszą z błędami, czasem mają prowokacyjne nicki, czasem zdradzają się dziwnie dużą znajomością rosyjskiej literatury, historii, kinematografii, czasem zdradza ich odruch emocjonalny jak komentarz "stepowego" w telemagazynie - wpisz w google "telemagazyn stepowa milosc rosyjskie seriale znikaja z tvp niedostepne beda rowniez rosyjskie kanaly 97282":

  "stepowy (gość)

  po co wycofaliście ten serial? To nie jest tylko rosyjski ale też ukraiński. Gaz i ropa rosyjska to dobra a serial to już nie {*❗❗❗*}. Lepiej wznówcie emisje jak i tak macie wykupione emisje bo i tak nie odzyskacie kasy za wykupienie go

  07.03.2022 18:14"

  A czasem to płatni "komentatorzy", nierzadko zza niemieckiej🇩🇪 granicy - wpisz w goole "naszeblogi 41923 proceder werbowania agentow trolli w sieci". Pod tym artykułem jest komentarz "29-10-2013 [10:30] - z Niemiec", kłamanie bezpośrednio z Niemiec🇩🇪 było wtedy po 5 ojro🇩🇪. Artykuł wraz z komentarzami pod nim wiele wyjaśnia, dlaczego wybrane miejsca w internecie mają taką, a nie inną zawartość...

  07.02.2023 07:57
 • Rzecznik MSZ Łukasz Jasina ogłosił w marcu 2022 r.: jesteśmy sługami narodu ukraińskiego (gość)

  "jesteśmy do dyspozycji Ukrainy, jej decyzji, próśb, jej wniosków w tej sprawie. Jeżeli nasi ukraińscy przyjaciele będą chcieli z tego planu skorzystać, pozostajemy do dyspozycji, podobnie jak w przypadku sojuszników. Jesteśmy tutaj sługami narodu ukraińskiego i jego próśb".

  05.02.2023 17:48
 • Gregory (gość)

  Niech się autorka zajmie słowami naszego notabla że My Polacy jesteśmy sługami narodu banderowskiego

  31.01.2023 21:35
 • ALERT - poniżej same putinowskie trole nadają! (Albo szczujno-tuskowe, bo już od lat ciężko ich odróżnić, w ramach "ciekawostki") (gość)

  Dawno dawno temu przeprowadzone były badania, skąd przychodzą komentarze polityczne w polskim internecie. Wynik: 60% komentarzy politycznych było przysyłanych zza wschodniej granicy.

  20.03.2022 00:09
 • Mongoły wy (gość)

  Kolebka polskiej nietolerancji i żydofobii w wypowiedzi na temat "autorytaryzmu" , wtf i just read.

  10.03.2022 20:06
 • MK (gość)

  https://energetyka24.com/ropa/jak-ihor-kolomojski-trzyma-ukraine-w-szachu-analiza

  31.01.2022 11:42
 • Po pierwsze

  rządy autorytarne to my mamy w Polsce. Na Ukrainie jest rozpiździaj. Po drugie Żełeński jest sługą ale nie narodu a oligarchy Kołomojskiego, żyda i przestępcy.

  16.04.2021 21:35
 • Chazarstwo rządzi.

  Zełenski to marionetka na usługach bandziora Kołomojskiego. Też żyda a właściwie Chazara.

  04.01.2021 22:54

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×