Ukryte życie Jezusa

Polska 2010

Film opowiada o 30 latach "ukrytego" życia Jezusa. Przedstawiając pewne oraz prawdopodobnie informacje, sięga do Ewangelii, apokryfów, biblistyki i archeologii.

 • Czas trwania: 46 minut, Gatunek: Film dokumentalny
 • Reżyseria: Rafał Tichy

Ukryte życie Jezusa w telewizji

ZwińRozwiń

Twórcy

 • Rafał Tichy Reżyseria
 • Rafał Tichy Autor
 • Jarosław Mytych Autor

Opis programu

ZwińRozwiń

Film opowiada o 30 latach "ukrytego" życia Jezusa. Przedstawia pewne oraz prawdopodobnie informacje o tym okresie życia Mesjasza. Autorzy zastanawiają się, czy ewangeliści w swoich dziełach pozostawili wskazówki na ten temat i czy apokryfy kryją prawdę. W biblistyce oraz archeologii szukają wiedzy o życiu rodzinnym Chrystusa, o jego relacjach z matką, a także z prawie nieobecnym na kartach Ewangelii Józefem. Zadają pytanie, jakie znaczenie ma "ukryte" życie Mesjasza dla współczesnych chrześcijan.

Film o pierwszych 30 latach życia Jezusa. Od samego początku chrześcijaństwa, owe 30 lat ukrytego życia Mesjasza budziło ciekawość, rozpalało wyobraźnię, stanowiło przedmiot sporów i domysłów. Film opowiada o tym, co na temat ukrytego życia Jezusa możemy wiedzieć na pewno, co tylko prawdopodobnie, a czego nie dowiemy się nigdy. Czy rzeczywiście ewangeliści nie dają nam na ten temat żadnych wskazówek? Czy apokryfy kryją jakąś prawdę o tym okresie życia Mesjasza? Co biblistyka i archeologia mówią nam o jego życiu rodzinnym, o relacjach z matką, a zwłaszcza z Józefem, prawie nieobecnym na stronach Ewangelii? Te zaś historyczne zagadnienia rodzą pytania: jakie znaczenie dla współczesnych chrześcijan ma "ukryte życie Mesjasza?"

Komentarze

Skomentuj
 • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

  Ocena społeczności: - Głosów: 0

  Hity dnia

  Wszystkie hity »

  Logowanie

  Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

  ×