Ultramaratończyk

Polska 2012

Dariusz Strychalski był zdrowym, energicznym dzieckiem, kiedy zdarzył się wypadek. Lekarze nie dawali mu dużych szans na przeżycie. Dziś biega w ultramaratonach.

  • Czas trwania: 12 minut, Gatunek: Film dokumentalny
  • Reżyseria: Zbigniew Gajzler

Ultramaratończyk w telewizji

ZwińRozwiń

Twórcy

  • Zbigniew Gajzler Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Dariusz Strychalski był zdrowym, energicznym dzieckiem, kiedy zdarzył się wypadek. Lekarze nie dawali mu dużych szans na przeżycie. Kiedy wybudził się ze śpiączki, niczego nie pamiętał. Dzięki sile woli nauczył się wszystkiego od nowa: mówić, poznawać ludzi, chodzić. Dziś biega w ultramaratonach i mimo niepełnosprawności pokonuje dystanse nieosiągalne dla niejednego w pełni sprawnego sportowca.

Film opowiada niezwykłą historię Krzysztofa Jarzębskiego. Ten sportowiec w wyniku choroby nowotworowej przeszedł kilka operacji, które zakończyły się dla niego amputacją obu nóg. Pomimo osobistej tragedii nie poddał się nieprzychylnemu losowi. Swoją chorobę przekuł w sukces. Stał się słynnym na świecie niepełnosprawnym sportowcem, który na swoim wózku bije kolejne rekordy w pokonywaniu odległych tras na obszarze całej Europy. Film ten pokazuje nie tylko jego sukcesy sportowe, ale również zmagania z trudnościami dnia codziennego oraz walkę, którą musi podejmować dzień po dniu, aby być w formie i rozwijać swoją pasję. Historia Krzysztofa Jarzębskiego jest historią o sile człowieka, o jego uporze i determinacji. To film o pasji życia, której odnalezienie jest ważne dla każdego z nas.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×